هشدار وقوع بارش های سیل آسا در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه نسبت به احتمال وقوع بارش های سیل آسا و آذرخش در مناطق مختلف استان طی روزهای آخر هفته هشدار داد.

به گزارش کردپرس؛ افشین یگانه تاکید کرد: با توجه به ورود سامانه بارشی شدید از سه شنبه و ادامه آن تا ظهر جمعه، از مردم درخواست می شود ضمن خودداری از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، سازه های سبک و تابلوهای تبلیغاتی موجود در سطح شهر و روستاها را محکم کنند.

وی، رعایت نکات ایمنی در گذر از مناطق در معرض خطر و کوهستانی، ممانعت از اسکان (چادرهای مسافرتی)، اتراق و توقف در بستر، حاشیه و حریم رودخانه ها و مسیل ها و احتیاط در حین عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره و خودداری از صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی را از دیگر ضرورت های مواجهه با سامانه بارشی جدید در استان کرمانشاه دانست.

مدیرکل بحران استان کرمانشاه همچنین با تاکید بر پایداری شبکه ها ارتباطی و خدماتی از سوی مسوولان مربوطه، اظهار کرد: لایروبی کانال‌ها و رودخانه‌ها و همچنین استحکام سازه‌های گلخانه‌ای و دامی در سطح استان و جلوگیری از تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها مورد تاکید قرار گیرد.

کد خبر 2754452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha