با حساسیت و جدیت حافظ حدودات مرزی تقسیمات کشوری هستیم

سرویس کرمانشاه _ مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات استانداری کرمانشاه با اشاره به مطالب منتشر شده در خصوص امکان تغییر در حدودات مشترک مرزی با استان‌ ایلام گفت: مردم و فعالان اجتماعی و رسانه‌ای استان اطمینان داشته باشند با حساسیت و جدیت حافظ حدودات و مرزهای استان هستیم. .

به گزارش کردپرس و به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ جلیل بالایی در ادامه پیرامون تشریح موضوع توضیحاتی به شرح زیر ارائه داد:

۱. تقریباً از سال ۱۳۷۲ اختلافاتی در مورد حدودات مراتع و منابع طبیعی استان وجود داشته و دستگاه های متولی منابع طبیعی، ثبت اسناد و امور عشایر با تدقیق موضوع مراقبت لازم را معمول و هیچگونه تغییری ایجاد نشده است.

۲.حدودات مرزی نظامی تابع تصمیمات ستاد کل نیروهای مسلح بوده و می تواند منطبق با تقسیمات سیاسی نباشد هر چند خوشبختانه اصرار بر حفظ وضع موجود بر اساس شاخص های تخصصی وجود دارد.

۳. در سال ۹۹ و با تصویب هیئت دولت شهرستان چوار در استان ایلام تاسیس شد که متاسفانه نقشه‌های پیوست از تدقیق کافی برخوردار نبوده است که به محض اطلاع و با درخواست و پیگیری مکتوب و رسمی استاندار تقاضای تبیین، اصلاح و تدقیق موضوع با حساسیت بالا انجام شد.

۴. در پاسخ های رسمی واصله از وزارت کشور به سهو قلم اشاره و تصریح شده است موضوع اصلاحیه در دستور کار می باشد.

۵.با توجه به روشهای جدید و امکانات فنی تخصصی در تعیین حدودات هیئتی از وزارت کشور به استان و مناطق مرزی اعزام و برداشت های لازم انجام شده است.

۶.حضور و همراهی یکی از نمایندگان ایلام در منطقه و ورود ایشان به موضوع از کانال و مسیر قانونی خود پیگیری می شود، هرچند کارشناسان حاضر ادله و قرائن متقن خود را ارائه نمودند.

با‌ جدیت و حساسیت موضوع رصد و این مهم تا حصول نتیجه در دستور کار خواهد بود و از تمام ظرفیت های موجود از جمله مجمع محترم نمایندگان برای اصلاح مصوبه بهره خواهیم جست و گزارش آنرا به سمع و نظر مردم خواهیم رساند.

کد خبر 22803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha