طرح زوج و فرد تا پایان سال 1400 ادامه دارد

سرویس کرمانشاه _ سرپرست شهرداری کرمانشاه گفت: در راستای کاهش بار ترافیکی، طرح زوج و فرد خودروها از ابتدای آذرماه آغاز و تا پایان سال ١۴٠٠ ادامه دارد.

به گزارش کردپرس، امیر رحیمی اظهار کرد: این طرح براساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان کرمانشاه از روز دوشنبه - اول آذر و در بافت مرکزی شهر آغاز شده است.

وی با بیان اینکه طرح زوج و فرد خودروها از ساعت 15 تا 20 اجرا می شود، افزود: این طرح از شنبه تا پنجشنبه خواهد بود و روز جمعه و یا روزهای تعطیل رسمی اعمال نمی شود.

سرپرست شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: طرح زوج و فرد خودروها در سه معبر اصلی و پرتردد هسته مرکزی شهر شامل بلوار افشار طوس از تقاطع کارگر (سه راهی جوانشیر) تا میدان فاطمیه، طول خیابان مدرس و آیت اله کاشانی از میدان آزادی تا سه راهی شورا و طول خیابان جلیلی، شهدای اشک تلخ و شریعتی از تقاطع جلیلی تا سه راهی لشکر اجرا خواهد شد.

رحیمی، جریمه ورود به طرح را 100 هزار تومان اعلام کرد و گفت: تردد و توقف وسائل نقلیه غیر مجاز در محدوده اعلام شده، مشمول جریمه می شود.

رئیس شورای ترافیک شهر کرمانشاه ادامه داد: بر اساس قانون مصوب، رانندگان به ازاء هر یک ساعت تردد یا توقف غیرمجاز در محدوده طرح، یکبار جریمه خواهند شد و وسائل نقلیه عمومی باربری و مسافربری اعم از تاکسی ها، اتوبوس های شرکت واحد و وانت ها از این طرح مستثنی خواهند بود.

وی، یکی از عوامل گره ترافیکی را چالش پارک کردن خودروهای کسبه از اول صبح تا پایان روز درب مغازه‌ها دانست و بیان کرد: در واقع این اقدام یک لاین از خیابان را می‌گیرند و سبب گره‌ترافیکی می‌شود.

رحیمی در پایان گفت: در این راستا برنامه‌های پیش‌بینی شده که طی هفته‌های آینده خودروهای پلاک‌خوان پلیس راهور به صورت آنلاین تخلفاتی مانند پارک‌های دوبل و ترددهای غیرمجاز را ثبت می‌کنند.

کد خبر 22040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha