‍شبکه زاگرس، شما دیگر چرا؟! / سید علاءالدین حیدری

سرویس کرمانشاه _ همزیستی و همدلی و برادری در میان شیعه و سنی یکی از دلایل استحکام و پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران است. علاء الدین حیدری از فعالان حوزه مدنی اورامانات به بهانه پخش یک کلیپ با محتوای شعری نامناسب از شبکه زاگرس، یادداشتی به نگارش درآورده که در ادامه می خوانید:

سرویس کرمانشاه _ معلوم نیست در این مملکت رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) با چه زبان و با چه ادبیاتی به برخی کوته فکران و مدیران کج سلیقه بفهماند که تفرقه برای کشور سَم مهلک و حرام شرعی است.

معلوم نیست که مدیران صدا و سیما اصلا فرمایشات رهبری در خصوص وحدت شیعه و سنی و لزوم انسجام ملی را دیده یا شنیده اند. آیا مدیران شبکه های استانی و ملی می دانند که نفوذ مذهبی دشمن جدی است و ابزار آنها هم بر هم زدم صفوف وحدت اقوام و مذاهب است؟

چند روز پیش در شبکه زاگرس کلیپی پخش شده که حاوی توهینی نهفته در یک شعر عامیانه خطاب به حضرت عمر خلیفه دوم مسلمانان بوده که قلوب دلسوزان وحدت اسلامی را جریحه دار کرد. دهها نفر به بنده پیام دادند که چرا در استان کرمانشاه باید این اتفاق تاسف بار بیفتد؟!

بله جناب مدیرکل محترم شبکه زاگرس چرا باید در شبکه استانی ما این سهل انگاری و کج سلیقگی اتفاق بیفتد ؟ در استانی که شیعه و سنی بسان یک خانواده زندگی می کنند در استانی که رنگ تفرقه و صدای جدایی شنیده نشده است.کرمانشاه مظهر وحدت و مصداق برادری بوده، هست و خواهد بود حتی اگر شبکه شما درک صحیحی از وحدت نداشته باشد و بدان بی توجه باشد.

خون شیعه و سنی و اهل حق در سنگرهای دفاع مقدس با هم و بر هم ریخته شده و خونهای ما با هم ترکیب شده است . بیاد داشته باشید دشمنان شیعه و سنی نمی شناسند بلکه همه ما را نشانه رفته اند ، پس لطفا کمی هم به اولویت های فرهنگی ، سیاسی و امنیتی کشور و استان دقت بفرمائید.
ما توقع داریم که شبکه زاگرس به تعمیق واقعی وحدت و مشارکت نخبگان اهل سنت در برنامه سازی ها بپردازد نه اینکه وحدت را نشانه بروید. لطفا ضمن عذرخواهی در همان برنامه به تجدید نظر در برنامه های خود بپردازید. این استان جایی برای تفرقه و مجالی برای نفوذ ندارد.

شیعه و سنی توجهی به سنگ اندازی ها و سهل انگاری برخی ها نمی کنند و کماکان دوشادوش هم دیوار وحدت را با تاسی از مقام معظم رهبری مستحکم تر خواهند کرد.

کد خبر 21900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha