صادرات برق به عراق ۲ برابر می‌شود

سرویس کرمانشاه _ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب گفت: با احداث پست برق ۴٠٠.٢٣٠ کیلوولت سرپل‌ذهاب و اتصالات خطوط و توسعه پست ٢٣٠.۶٣ ولت این شهرستان، صادرات برق به کشور عراق ۲ برابر می‌شود.

به گزارش کردپرس؛ «علی اسدی» در آیین آغاز عملیات اجرایی پست برق ۴٠٠.٢٣٠ کیلوولت سرپل ذهاب و اتصالات خطوط و توسعه پست ٢٣٠.۶٣ ولت افزود: این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های غرب کشور است که با اعتبار اولیه ۵۰۰ میلیارد تومان آغاز می شود ولی قطعا هزینه اجرایی طرح بیشتر خواهد شد .

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب در ادامه گفت: این طرح با نگاه به آینده طراحی شده و در مطالعات آن ، طرح ۱۰ سال آینده نیز دیده شده است.

اسدی ادامه داد: در این پروژه از به روز ترین تکنولوژی دنیا استفاده می شود و بیش از ۹۵درصد تجهیزات آن تولید داخل است.

وی گفت: در جانمایی پروژه تمام موارد در نظر گرفته شده است و این پروژه سالیانه ۲۰۰میلیون دلار ارز آوری برای کشور خواهد داشت که ۳۰ درصد از این درآمد به استان برمی گردد.

وی اضافه کرد: این پروژه از نیازهای مهم ساخت نیروگاه است که در آینده در منطقه کلنگ زنی می شود و بیش از ۲۵۰نفر در زمان ساخت اشتغالزایی دارد و بعد از بهره برداری نیز برای ۶۵نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می کند و براساس برنامه زمانبندی این طرح در مدت سه ماه به بهره برداری می رسد.

کد خبر 21069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha