اینترنت نسل پنج به  کرمانشاه می رسد

سرویس کرمانشاه _ مدیر خانه نوآوری کرمانشاه از فراهم شدن زیرساخت‌های اینترنت نسل پنجم در شهر کرمانشاه در سال آینده خبر داد‌.

به گزارش خبرنگار کردپرس؛ مدیر کارخانه نوآوری کرمانشاه در نشست خبری با حضور رسانه‌ها با اشاره به اینکه ۲۰ هزار متر مربع فضا در اختیار این مجموعه قرار دارد، گفت: با حضور شتاب‌دهنده‌ها، مرکز نوآوری، دفتر های کار خصوصی و فضای های کار اشتراکی در کارخانه نوآوری کرمانشاه فعال است.

وحید نوری گفت: کارخانه نوآوری کرمانشاه بستری مناسبی را برای فعالیت‌استارت‌آپ ها، کسب و کار های نوپا و افرادی که ایده های تازه دارد، فراهم کرده است.

وی ادامه داد: این بستر باعث می شود همه شتاب‌دهنده‌ها و مراکزی که با استارت‌آپ ها در ارتباط هستند، کنار هم جمع شده و یک اکوسیستم کاملی از نوآوری را ایجاد کنند.

نوری ادامه داد: همچنین چهار باشگاه مختلف برای دانش‌آموزان، دانشجویان، سرمایه‌گذاری و مشاوره در کارخانه نوآوری کرمانشاه راه‌اندازی خواهد شد.‌

وی با اشاره به اینکه کارخانه نوآوری کرمانشاه آماده میزبانی از تیم‌های تخصصی و صاحبان ایده است افزود: همه مزایای مناطق آزاد تجاری برای صادرات، واردات گمرکی و معافیت های مالیاتی برای شرکت‌های مستقر در کارخانه نوآوری کرمانشاه در نظر گرفته می‌شود.

مدیرکارخانه‌نوآوری کرمانشاه با اعلام این خبر که طی یکسال آینده اینترنت نسل پنج در شهرستان کرمانشاه پوشش داده خواهد شد گفت: شرکت نیروی غرب به عنوان پیمانکار و مجری دوشنبه ۱۰ آبان‌ماه قراردادی با شرکت هواوی و ایرانسل منعقد خواهد کرد که تا سال آینده اینترنت نسل پنجم را در استان کرمانشاه راه‌اندازی شود. و در پی این قرارداد ۱۵۰ فرصت شغلی مستقیم و پایدار ایجاد خواهد شد.

مدیرکارخانه نوآوری ادامه داد: با توجه حدودا یک دهه طول خواهد کشید که در تمام کشور به اینترنت G5 پوشش داده شود، بر اساس این قرارداد مجموع نیروی غرب به عنوان مجری این پروژه تجهیز و نگهداری این طرح را بر عهده دارد و کرمانشاه به عنوان یکی از شهرستان از پیشگام در کشور داری نسل پنجم اینترنت همراه خواهند شد.

در ادامه این نشست مریم حسینی مدیر عامل شرکت نیروی غرب با اشاره به اینکه مجموعه نیروی‌غرب ۳۷ سال شروع به فعالیت کرد، افزود: این شرکت ابتدا در حوزه ‌ICT فعالیت می‌کرد. پس از چند سال با استفاده بیشتر افراد جامعه از تلفن همراه فعالیت این شرکت در حوزه مخابرات و تلکام با شرکت های بزرگی همچون هواوی و اپراتورهای ایرانسل و همراه اول ادامه پیدا کرد و در حال حاضر در زمینه هوشمند سازی کشاورزی نیز پا به عرصه نهاده است.

حسینی در ادامه تاکید کرد: هم اکنون اولین پروژه آبیاری‌هوشمند استان توسط این مجموع در حال اجرا است.

مدیر عامل شرکت نیروی غرب در پایان گفت: در حدود سال ۹۵ اولین شتاب دهنده خارج از پایتخت با عنوان تیک توسط مجموع نیروی غرب در کرمانشاه شروع به فعالیت کرد. و درادامه فعالیت مجموع نیروی غرب گسترش پیدا کرد و به عنوان سرمایه گذارکارخانه‌نوآوری حضور دارد.

کد خبر 20174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha