در انتصابات شایسته سالاری حاکم باشد / وحدت نیاز ضروری جامعه

سرویس ایلام - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، در خطبه های نماز جمعه این شهر با گرامیداشت میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) و فرزند برومندشان حضرت امام صادق(ع) و هفته وحدت، اظهار کرد: وحدت از نیازهای ضروری جامعه امروز ماست.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار با بیان اینکه وحدت از ضروریات و نیاز امروز جمعه اسلامی، جهان تشیع، کشور و استان ماست، گفت: وحدت یک وظیفه الهی است که در برابر آن موظف هستیم عمل کنیم، موجب برادری و دلدادگی می شود، وقتی در سایه دین همانند دوران انقلاب و دفاع مقدس در کنار هم قرار بگیریم، بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی ما و خون دل هایی که وجود دارد در پرتو وحدت، حل شدنی است.

وی ابراز کرد: این اختلافات جزئی حزبی و تشکیلاتی و سلیقه ها حیف است که در جامعه ما دو دستگی و اختلاف ایجاد کند، استانی که شیعه اهل بیت(ع) هستند طبیعتا باید تلاش کنیم در سایه معارف دینی، مسائل اساسی را محور قرار دهیم و در مسائل جزئی متعرض همدیگر نشویم و حرمت شکنی نکنیم، حرمت مومن از حرمت کعبه بیشتر است.

امام جمعه ایلام یادآور شد: متاسفانه به راحتی در فضای حقیقی و مجازی حرمت انسان و مومنین مورد خدشه واقع می شود، در روایات آمده است که کسانی که دوست دارند حرمت مومنین در جامعه شکسته شود عذابی شدید برای آنان در نظر گرفته شده است.

حجت الاسلام دکتر کریمی تبار در ادامه با اشاره به اینکه استان ما استانی محروم است و برای محرومیت زدایی باید بخش سرمایه گذاری به کار گرفت، ابراز کرد: بالاترین سرمایه برای محرومیت زدایی نیروی انسانی توانمند و شایسته است، استان ما نیروهای نخبه، توانمند و شایسته خوبی دارد و هر جا جوانان بومی ما در استان و در استان های دیگر مسئولیتی داشته اند به نیک نامی و توانمندی درخشیده اند.

وی افزود: مردم ما انتظار دارند در انتصابات شایسته سالاری حاکم باشد، در جایی که نیروی های توانمند بومی که ظرفیت ها و آسیب ها و نقاط ضعف و قوت را می دانند، فرصت ها و تهدیدها را می شناسند انتخاب شود که فرصتی برای خدمتگذاری از دست نرود مردم این حق را دارند که در سرنوشت خود اظهار نظر کنند و خواسته آنان برآورده شود.

امام جمعه ایلام گفت: بنده هم وظیفه خودم می دانم که از نیروهای توانمند و شایسته ای که در داخل و خارج استان هستند،حمایت کنم و اقدام هایی انجام شده است، در سفر ریاست جمهوری به استان خدمت ایشان عرض کردیم که نیروهای توانمند زیادی داریم و در حد وزیر کشور می توانند خدمتگذار باشند، اما گمنام هستند، از ایشان تقاضا کردیم تا در این خصوص اقداماتی انجام شوند.

حجت الاسلام کریمی تبار یادآور شد: در راستای شایسته سالاری از دولت محترم تقاضا داریم که تغییرات مدیریتی را هر چه سریعتر انجام دهند، مردم در حالت برزخی به سر می برند و منتظر هستند که مصوباتی که سفر ریاست محترم جمهوری داشته است سریعتر اجرایی شود و تغییر در استان به وجود بیاید.

وی خاطرنشان کرد: از مدیران فعلی تقاضا می شود تا زمانی که در این مسئولیت ها هستند با تمام توان کار کنند و پاسخگوی نیاز مردم باشند به ویژه در تورم و گرانی که افسارگسیخته پیش می رود، مسئولان به مسئولیت خود عمل کنند لذا هر کسی در هر جایی است در خدمت این مردم شایسته خدمت، باید تمام توان خود را به کار گیرد.

کد خبر 19663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha