تحقق یک مطالبه / سیدعلاء الدین حیدری

سرویس کرمانشاه _ سیدعلاء الدین حیدری از فعالان مدنی و اجتماعی اهل سنت به بهانه انتصاب دکتر سیدعبدالسلام کریمی به عنوان مشاور امور اقوام و مذاهب رئیس جمهور مطلبی به نگارش درآورده که در ادامه می خوانید:

خبرگزاری کردپرس _ سالهاست در مسیر پیگیری مطالبات جامعه اهل سنت فعالیت قلمی و میدانی دارم و در این راستا با بسیاری از مسئولین از جناح های مختلف و شخصیتهای بسیاری مذاکره و همفکری و پیگیری داشتم . نگاه من به مطالبات جامعه اهل سنت از دریچه قانون ، منویات رهبری و مصلحت های کشور بوده و وحدت را مدار حرکت در این مسیر می دانم .

لذا معتقدم که تا امت اسلامی و به تبع آن جامعه ایرانی از هر مذهبی ، در وادی وحدت قدم نزنند هیچ دریچه ای رو به آینده ای پر امید بر جهان اسلام و ایران باز نخواهد شد .وحدت همان خط صعود یا سقوط است یعنی اگر بر خط وحدت گام برداریم صعود ما حتمی است و اگر از خط وحدت منحرف شدیم قطعا سقوط خواهیم کرد .

۲۰خرداد ۱۴۰۰ و در ایام انتخابات ریاست جمهوری با تعدادی از بزرگان اهل سنت نشستی با آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور فعلی داشتیم . نشست پیرامون انتخابات و نگاه اهل سنت بود .یکی از_ و شاید کوچکترین و کمترین_ افرادی بودم که سعادت سخنرانی و بیان مطالبات اهل سنت و عرضه آنها به جناب رئیسی و تیم همراهش را داشتم .

یکی از ۱۲ مطالبه ما تعریف ساختاری برای رسیدگی به امور اهل سنت در دولت بود و به شهادت حضار چند بار آقای رئیسی به بنده فرمودند که همه سخنان و مطالبات مطرح شده شما را قبول دارم و آنها را قانونی و بر حق می دانم و تعهد می دهم بعنوان تکلیف بر دولت نه منت بر شما آنها را محقق و تلاش کنم .

خوشبختانه و سعادتمندانه توفیق حاصل شد و دکتر رئیسی در ساختار دولت مشاور امور اقوام و مذاهب را ایجاد و منصوب نموده و آنهم با انتخاب چهره ای فرهیخته از اهل سنت و فرزند برومند کردستان که مایه مباهات گردید .رئیس جمهور محترم قدم اول را به تاسی از مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) خوب برداشته و قولی را که دادند ، عملی نمودند .

البته امیدوارم اقدامات بعدی هم بتواند راه را بر مطالبات ما بگشاید .انتصاب ماموستا دکتر عبدالسلام کریمی جای تقدیر و تبریک دارد ، تقدیر از دکتر رئیسی برای این تدبیر شایسته و تبریک به دکتر کریمی برای این انتصاب شایسته که برایشان آرزوی توفیق داریم.

مشکلات نخبگان اهل سنت از سلیقه ها سرچشمه می گیرد نه از قانون و معتقدم هم قانون ، هم رهبری و هم مصلحت های کشور و صد البته منطق حاکم بر سیاستگذاران حوزه امنیت پایدار ملی همه و همه با وحدت و برادری همراه ، همدل و موافق هستند و آنچه مانع رسیدن ما به جایگاه های مدیریتی شده همان اِعمالِ سلیقه های شخصی است و این سلیقه ها با هیچ اصلی از اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی منطبق نمی باشند.

مقام معظم رهبری با انتصاب یک کرد اهل سنت به فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران حجت را بر همه مسئولین تمام و راه هرگونه کم کاری را بر آنها بستند .لذا این اقدام دکتر رئیسی گام عملی مطلوبی در راستای تحکیم وحدت و عمل به وعده های ایشان است که جای تقدیر و تبریک دارد .

چشمان منتظر نخبگان اهل سنت رو به دستان رئیس جمهور محترم باز و به امید تدبیرهای بیشتر نشسته اند .

امیدوارم توفیق خدمتگذاری بیشتر حاصل گردد .

کد خبر 19467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha