این جاده بخشنده نیست / نظام سلیمانی

سرویس کرمانشاه _ آماربالای تصادفات و مرگ های دلخراش ناشی از آن در جاده گردشگری قزانچی به پاوه سال هاست و نگرانی های بسیاری را در میان مردم این منطقه پدید آورده است. نظام سلیمانی در قالب یک یاداشت به ابعاد این موضوع و ضرورت فرهنگ سازی در این حوزه پرداخته است.

خبرگزاری کردپرس _ " سرعت " مهمترین علت تصادفات و تلفات انسانی در محور قزانچی-پاوه است. تقریبا همه این را می دانیم ولی بازهم تند می رانیم. وقتی سرعت را مهم ترین علت تصادفات می شناسیم؛ روشن است مهمترین عامل در کاهش حوادث ناگوار جاده ای، کاهش سرعت رانندگان در این مسیر خواهد بود. با این همه آگاهی اما به نظر می رسد انتخاب بسیاری از ما ،همچنان رکورد شکنی همه سرعت های پیشین است! پیداست تداوم این رکورد شکنی های سرعت، تداوم رکوردشکنی تلفات انسانی در این مسیر خواهد بود!!

نیک می دانیم، تنها با وجود چند دوربین ثابت جاده ای و مدتی محدود در کنترل سرعت از سوی پلیس راه آن هم تنها در برخی از ساعات روز و در چند نقطه در این مسیر در همچنان بر این پاشنه می چرخد؛ بویژه که با تاریک شدن هوا و پشت سر گذاردن دوربین های ثابت موجود ما می مانیم و سرعتی هایی که بوی مرگ می دهد !

تکرار حوادث این مسیر در همه این سالها به ما آموخته است، این جاده ابدا بخشنده و بخشاینده نیست، که جاده ای خشن و بی رحم است! قاتلی سنگ دل و خطرناک است؛ در مقابل این قاتل جایی برای اشتباه باقی نمی ماند!

وقتی می دانیم ،" سرعت " علت اصلی تصادفات در این محور است پس وظیفه ای مهم داریم برای فرهنگ سازی، برای کاستن از سرعت، سرعتی که بسیاری را تا همین امروز هم به کام مرگ کشانده است.

کد خبر 18497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha