اشکالات طرح رتبه بندی فرهنگیان به طور کامل برطرف شود

سرویس ایلام - نماینده مردم استان ایلام در مجلس در نشست علنی امروز دوشنبه ۱۲ مهرماه در تذکری شفاهی تاکید کرد: برای ادای دین به جامعه معلمان باید تمامی اشکالات طرح رتبه بندی فرهنگیان در مجلس برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، بهزاد علیزاده عنوان کرد: فرهنگیان چشم به راه اجرای طرح رتبه بندی هستند، لایحه دولت دارای اشکالاتی بود و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برخی از این اشکالات را رفع کرد، اما ایرادات همچنان وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم دین خود را به جامعه بزرگ فرهنگیان ادا کنیم، باید در زمان بررسی لایحه به گونه ای اقدام شود تا نظر فرهنگیان درخصوص دریافت معادل ۸۰ درصد حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها تامین شود.

نماینده ایلام گفت: دائمی شدن همسان سازی حقوق بازنشتگان با امضای ۲۰۸ نفر از نمایندگان در آذر سال ۹۹ به هیات رئیسه تقدیم شد، اما تاکنون در این موضوع اقدامی صورت نگرفته است لذا از ریاست مجلس می خواهیم طرح مذکور را در دستور کار قرار دهد.

علیزاده همچنین خطاب به بانک مرکزی تذکر داد: عدم ابلاغ مصوبه هیات دولت درخصوص تمدید تسهیلات کشاورزی و دامداری سال ۹۹ با سررسید سال ۱۴۰۰ باعث شده است بسیاری از بانک ها نسبت به انجام این دستور اقدام نکنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس یازدهم گفت: یک سال و نیم است از زمان بازنشستگی فرهنگیان می گذرد، اما همچنان پرداخت پاداش پایان خدمت آنها صورت نگرفته که این امر با عدالت هم خوانی ندارد.

کد خبر 18494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha