ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی  برای توسعه برنامه‌های پژوهشی

سرویس کرمانشاه _ افشین کریمی بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی و فضای مجازی برای توسعه برنامه‌ها و طرح های پژوهشی و علمی در حوزه های مختلف تاکید کرد.

به گزارش کردپرس؛ معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه در نشست کارگروه پژوهش و فناوری استان عنوان کرد: بخش خصوصی و به ویژه حوزه صنعت، از پتانسیل ها و ظرفیت های مناسبی برای کمک به اجرای پروژه‌ها و برنامه‌های پژوهشی در حوزه های مختلف و به ویژه مشارکت در جشنواره هفته پژوهش و فناوری برخوردار است.

وی تاکید کرد: با ایجاد یک تعامل دوسویه می‌توان از ظرفیت‌ها و امکانات مجموعه‌هایی مانند اتاق صنعت و معدن برای مشارکت در روند اجرای برنامه های حوزه پژوهش گرفت.

معاون استاندار در دنباله سخنانش به تشریح ظرفیت های فضای مجازی برای برگزاری برنامه‌های مربوط به هفته پژوهش و دیگر برنامه های دانشگاهی پرداخت گفت: امروزه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بستر بسیار خوبی برای طرح مباحث زنده و پویای حوزه پژوهش وجود آورده‌اند که با کمترین هزینه می‌توان از آن بهره گرفت.

وی ادامه داد: عامه مردم و به ویژه جامعه دانشگاهی در مورد مسائل و مباحث مختلف توسعه‌ای، دارای پرسش ها و دیدگاه هستند که صاحب نظران دانشگاهی می‌توانند در با تشکیل اتاق‌های مجازی به شکل علمی به این پرسش ها و دیدگاه‌ها پاسخ بدهند.

کریمی، پژوهش را یکی از محوری ترین حوزه های کاری دانشگاه‌ها دانست و گفت: حضور روسای دانشگاه‌ها در نشست های کارگروه پژوهش یک ضرورت است و عدم مشارکت آن ها نشانگر بی اهمیتی آن‌ها به این حوزه مهم تلقی می شود.

در این نشست کمیته های مختلف جشنواره هفته پژوهش تعیین شدند و مقرر شد این کمیته های مختلف با برگزاری نشست های اولیه، برنامه های خود را برای تصویب به کارگروه پژوهش استان ارائه کنند.

هفته پژوهش و فناوری باشعار پژوهش و فناوری، پشتیبان تولید در آذرماه برگزار می شود.

کد خبر 18113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha