اختصاص ۴۹۶ میلیاردتومان اعتبار برای گازرسانی به روستاهای اورامانات

سرویس کرمانشاه _ نماینده مردم اورامانات در مجلس از اختصاص ۴۹۶ میلیارد تومان در سال جاری برای گازرسانی به روستاهای منطقه اورامانات خبر داد.

به گزارش کردپرس؛ آرش لهونی گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی مقرر شده است این مبلغ در سال جاری برای گازرسانی به روستاهای منطقه اورامانات هزینه شود که شامل هزینه اجرا و تهیه کالای مورد نیاز پیمانکاران می‌شود.

وی در خصوص گاز رسانی به مناطق غربی استان کرمانشاه، گفت: طی دو سال اخیر شاهد جهش خوبی در زمینه گاز رسانی به روستاهای منطقه اورامات بوده‌ایم و در دیدار با آقای زنگنه وزیر وقت نفت با توجه به اختیارات وی در زمینه گازرسانی به مناطق مرزی سرانه اعتبار گازرسانی به هر خانوار را از ۱۲ میلیون به ۲۰ میلیون تومان افزایش داد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه میانگین گاز رسانی به روستاهای حوزه انتخابیه اورامانات در مقایسه با میانگین سایر شهرستان‌های استان کرمانشاه و کل کشور بسیار بوده و فاصله قابل توجهی دارد، عنوان کرد: عمده مناطق و روستاهای حوزه انتخابیه اورامانات سردسیر هستند و یکی از مطالبات مردم این مناطق گازرسانی است.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرانه اعتبار گازرسانی به خانوارها در مناطق مرزی باعث شد تا عملیات گازرسانی به روستاهای بسیار زیادی آغاز شود، ادامه داد: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی مقرر شده است ۴۹۶ میلیارد تومان در سال جاری برای گازرسانی به روستاهای منطقه اورامانات هزینه شود که شامل هزینه اجرا و تهیه کالای مورد نیاز پیمانکاران می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بعد از اجرای پکیج‌هایی که عملیات آنها آغاز شده فاصله موجود در میانگین گازرسانی به روستاهای منطقه اورامانات کاهش چشمگیری پیدا می‌کند، عنوان کرد: در چهار شهرستان برنامه‌های گازرسانی در حال اجرا است و مقرر شده برخی پروژه‌ها نیز آغاز شود.

زره تن لهونی با بیان اینکه تا یک ماه دیگر گاز شهر نوسود روشن می‌شود و همچنین طی روزهای آینده پروژه گازرسانی به چهار روستای منطقه هانی گرمله در شهرستان پاوه آغاز می‌گردد، گفت: پروژه گازرسانی به روستاهای منطقه داریان نیز در حال پیمان سپاری است و پس از مشخص شدن پیمانکار عملیات اجرای آغاز می‌شود.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پروژه گازرسانی به ۴۳ روستای شهرستان روانسر متوقف شده بود که به زودی عملیات اجرای آن مجددا شروع می‌شود، ادامه داد: در سال گذشته و سال جاری در زمینه گازرسانی به حوزه انتخابیه اورامانات اقدامات خوبی صورت گرفته است. / خبرگزاری خانه ملت

کد خبر 17881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha