سخنگوی شورای شهر: شهرداری مهاباد قربانی اشتباهات عمدی واحد حقوقی ادوار شد

سرویس آذربايجان غربي- سخنگوی شورای شهر مهاباد با اشاره به از دست رفتن بخشی از املاک شهرداری مهاباد به دلیل عملکرد ناکارآمد واحد حقوقی ادوار گذشته، گفت: اشتباهات فاحش و عمدی واحد حقوقی ادوار پیشین شهرداری مهاباد ضربه های بسیار بزرگی به بدنه شهرداری وارد کرده و متاسفانه در حال حاضر تمامی فعالیت های شورای دور جدید به رفع و رجوع این اشتباهات منحصر شده است.

به گزارش کردپرس، پاییز سال گذشته خبرگزاری کردپرس در گزارشی با نام خسران میلیاردی در شهرداری مهاباد، چه کسی پاسخگو است؟ به این مسئله پرداخت که بیش از یک و نیم هکتار از املاک شهرداری مهاباد با ارزش دهها میلیارد تومان، به دلیل سهل انگاری و عملکرد ناکارآمد واحد حقوقی آن از دست رفته است.

این اراضی شامل نخستین میدان چمن مصنوعی شهرداری مهاباد و گلخانه ذخایر شهرداری و اراضی پیرامون آنها بود که در یک دعوای حقوقی از دست رفت و رای در مهلت مقرر از سوی واحد حقوقی شهرداری مورد تجدید نظرخواهی نیز واقع نشد و رای دادگاه نخستین قطعی شد!

وجود دست های پنهان در بدنه شهرداری و واحد حقوقی ادوار

اکنون سخنگوی شورای شهر مهاباد از دست های پنهان در بدنه شهرداری و واحد حقوقی ادوار پرده برمی دارد و به خبرنگار کردپرس می گوید: همان دست های پنهان عمدا سبب از دست رفتن این اراضی با ارزش شهرداری مهاباد شدند و سرنوشتشان بازداشت بود.

چیا آذربار ادامه می دهد: در ادوار پیشین شهرداری مهاباد و به ویژه واحد حقوقی آن به موقع نتوانستند نسبت به دفاع از املاک شهرداری اقدام کنند و همین مسئله سبب شد تا نخستین زمین چمن مصنوعی مهاباد و اراضی پیرامون آن که شامل گلخانه شهرداری نیز می شود با رای دادگاه حکم قلع و قمع دریافت کند و از دست شهرداری مهاباد خارج شود. این اتفاقات به صورت عمدی انجام گرفته و دست های پنهانی نخواستند که از حقوق شهرداری در این پرونده دفاع کنند.

پیگیری پرونده اراضی شهرداری مهاباد در دیوان عالی کشور

او تاکید می کند: حکم در خصوص زمین مذکور از سوی مراجع قضایی اعلام شده و قطعی و قابل اجراست ما نیز نسبت به این موضوع اشراف داریم و در برابر قانون تسلیم هستیم اما نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که باید مدارک و اسناد شهرداری به طور دقیق بررسی شود زیرا دست های پنهانی به صورت عمدی این ضربه را به بدنه شهرداری مهاباد وارد کرده و اکنون این پرونده نیاز به بررسی بیشتر دارد.

سخنگوی شورای شهر ادامه می دهد: مالکانی که ادعای مالکیت بر زمین مذکور را مطرح کرده اند، هیچگونه حق مالکیتی ندارند شهرداری در این خصوص سند قطعی دارد و در حال حاضر رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد و در همین راستا در دیوان عالی کشور پیگیر این پرونده هستیم تا بتوانیم این مجموعه را دوباره به املاک شهرداری مهاباد بازگردانیم. اکنون منتظر حکم نهایی هستیم تا بتوانیم و پس از آن نسبت به برآورد خسارت و مطالبه آن اقدام کنیم.

او تصریح می کند: مالکی که اکنون حکم قلع و قمع اراضی مذکور را گرفته و بخشی از زمین را هم تخریب کرده است، ادعای هبه را مطرح کرده در حالی که در سندی که در اختیار شهرداری مهاباد است اصلا به واژه هبه اشاره نشده است و این مسئله تنها مورد ادعای مالک است.

ذخیره عظیم گلخانه شهرداری مهاباد در شرف نابودی!

آذربار با اشاره به اینکه این اراضی بیت‌المال است و نیاز به شفاف سازی بیشتر در این زمینه وجود دارد، می گوید: به دلیل حساسیت موضوع شهرداری مهاباد مجددا خواستار بررسی این پرونده شده است.

او اضافه می کند: یک ماه پیش نیز مالک مذکور قصد قلع و قمع را داشت اما از طریق مصالحه راضی به تاخیر در این روند شد اما روز گذشته متاسفانه بخشی از این اراضی(نخستین زمین چمن مصنوعی شهرداری) از سوی مالک قلع و قمع شد و امروز هم گویا قصد دارند، بخش ذخایر گلخانه شهرداری به ارزش ٤ میلیارد تومان را تخریب کنند! متاسفانه این ذخیره عظیم شهرداری در شرف نابودی است.

سخنگو و عضو شورای دور ششم شهر مهاباد می گوید: این موارد قابل قبول نیست و باعث آزرده خاطر شدن مردم هم شده است اما شهرداری در نظر دارد تا تمامی تلاش خود را در راستای بازپس‌گیری این زمین انجام دهد.

تیمار ضربه های وارد بر پیکر شهرداری مهاباد ۱۰ سال طول می کشد

او بیان می کند: شهرداری مهاباد در وضعیتی بحرانی به سر می برد و در کنار انتظارات مردم جهت خدمت رسانی، اکنون شهرداری باید در پی رفع و رجوع اشتباهات فاحش و عمدی واحد حقوقی ادوار پیشین شهرداری مهاباد که ضربه های بسیار بزرگی به بدنه شهرداری وارد کرده است، باشد.

آذربار تاکید می کند: شهرداری در وضعیتی بسیار بحرانی و باتلاقی قرار دارد و اگر از امروز به تیمار ضربه های وارد بر پیکر شهرداری اقدام کنیم حداقل ۱۰ سال برای بازگشت به وضعیت سابق طول می کشد. با این حال در این زمینه به همکاری رسانه‌ها و مسئولان نیاز داریم تا دوباره بتوانیم با هدف عمران و آبادی شهر به مردم خدمات رسانی کنیم.

او در خصوص یکی از اراضی گمرک مهاباد هم که توسط اشتباه فاحش واحد حقوقی ادوار پیشین از دست شهرداری خارج شده بود، می گوید: این مسئله نیاز به بررسی بیشتر دارد و پس از کسب جزئیات بیشتر در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.

به گزارش کردپرس، نخستین میدان چمن مصنوعی شهرداری مهاباد، چهار سال پیش، توسط شورای دور چهارم با ۲۱۳ میلیون تومان اجرا شد.اما اکنون این پروژه کم نظیر شهرداری به همراه زمین های اطراف آن مجموعا در مساحتی بیش از یک و نیم هکتار، از کف رفته و خسران مالی زیادی به این نهاد وارد شده است!

گمانه زنی و برآورد قیمت این زمین ارزشمند به حدی است که اگر شهرداری آن را تغییر کاربری داده و قطعه بندی می نمود و واگذار می کرد، ارزش آن برای تجهیز بیست ساله شهرداری در حوزه ماشین آلات عمرانی و آتشنشانی شهرداری کافی بود!

عملکرد سوال برانگیز واحد حقوقی ادوار شهرداری مهاباد در سیر رسیدگی به پرونده، منجر به صدور رای علیه شهرداری شد، کسانی که چندی پیش بازداشت شدند، تا پاسخگوی خسران وارده بر پیکر شهر و شهرداری مهاباد باشند، اما اینکه جبران ضرر میلیاردی به بیت المال شهر مهاباد چه خواهد شد، مشخص نیست!

گفت و گو/ تانیا شعفی

در کردپرس بیشتر بخوانید؛

ضربه های واحد حقوقی ناکارآمد شهرداری مهاباد بر پیکره شهر تمامی ندارد!

نگرانی فعالان زیست محیطی مهاباد از تهدید اراضی خزانه نهال و گل شهرداری

کد خبر 16105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha