خانه ای برای ارتقای فرهنگ و هنر هورامان / سیامک رحیمی*

سرویس کرمانشاه _ " خانه موسیقی پاوه ، به عنوان تنها تشکل مردم نهاد فرهنگی هنری در شهرستان پاوه ... با استفاده از پتانسیل های خاص خود ، با فراهم آوردن چندین فرصت شغلی برای اساتید و هنرمندان و اجرای برنامه ، کنسرت ، جشنواره ، بزرگداشت و پروژه های مختلف آموزشی و پژوهشی ، و با ایجاد محیطی امن و بستری مناسب ، توانسته بسیاری از جوانان را از آسیب های اجتماعی مصون نگه دارد و همچنین نقش پررنگی در حفظ و ارتقای فرهنگ و هنر بکر و کهن هورامان ، و ثبت جهانی آن داشته باشد."

خبرگزاری کردپرس _ بنام خالق هنر که هرچه آفرید زیبایی است و بس. ۲۲ مرداد ، روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی را به مدیران و اعضای زحمتکش این تشکل ها ، و دستگاهها و مسئولین محترم حامی این نهادها ، تبریک و تهنیت عرض می کنیم ، و از خداوند برای آنان توفیق بیش از پیش مسالت می نماییم .

در این روز خجسته ، باید قدردان تلاش و زحمات بی دریغ سازمان های مردم نهاد باشیم ، زیرا به رغم مشکلات و کمبودهای بسیار ، بازهم شاهد فعالیت های گسترده آنها در جامعه هستیم و این نشات گرفته از شعور اجتماعی آنان است.

بدون تردید تاثیرات مثبت فعالیت های این سازمان ها در جامعه ، بر همه آشکار است و شکی نیست که رسیدگی و حل بسیاری از مشکلات و مسائل جامعه برای دولت ، با مشارکت این نهادهای مردمی میسر می شود . امید می رود از طریق تعامل سازنده میان دولت و تشکل ها بتوان زمینه را برای نقش آفرینی سمن ها و مشارکت مردم در پیشبرد هرچه بهتر امور فراهم کرد .

و اما از حوزه فرهنگ و هنر ، وقتی سخن به میان می آید سوالات بیشماری ذهن را به خود مشغول می کند که پاسخگویی به هرکدام نیازمند ساعت ها مطالعه ، بررسی و تحقیق است. امروزه اهمیت فرهنگ برای همگان روشن است و تاثیرات آن بر سایر جنبه های حیات بشری به اثبات رسیده و رشد فرهنگ هر جامعه ای زمینه ساز پیشرفت همه جانبه آن جامعه است. و هنر نیز پدیده ای است که از دیرباز نقش موثری در زندگی انسان دارد و از آن به عنوان وسیله ای کارآمد و تاثیرگذار در جهت ترویج اندیشه ها و رفتارها استفاده شده و می شود و جامعه را به سوی رشد و آگاهی سوق می دهد .

خانه موسیقی پاوه ، به عنوان تنها تشکل مردم نهاد فرهنگی هنری در شهرستان پاوه افتخار این را دارد که از بدو تاسیس تاکنون ، به مدت ۱۱ سال در جهت خدمت و نیل به اهداف والای فرهنگی هنری ، با ۳۰۰ نفر عضو ، هنرمند و هنرجو به عنوان سهامدار بزرگ رشد و تعالی فرهنگ و هنر دیار پاوه و هورامان ، و با استفاده از پتانسیل های خاص خود ، با فراهم آوردن چندین فرصت شغلی برای اساتید و هنرمندان و اجرای برنامه ، کنسرت ، جشنواره ، بزرگداشت و پروژه های مختلف آموزشی و پژوهشی ، و با ایجاد محیطی امن و بستری مناسب ، توانسته بسیاری از جوانان را از آسیب های اجتماعی مصون نگه دارد و همچنین نقش پررنگی در حفظ و ارتقای فرهنگ و هنر بکر و کهن هورامان ، و ثبت جهانی آن داشته باشد.

در این موفقیت ها نباید از همکاری ، همراهی و حمایت های بی دریغ جناب آقای حاج اردلان حاتمی غافل شد ، ممنون ، مدیون و قدردان ایشان هستیم. در نهایت و در یک کلام ، خانه موسیقی پاوه و سایر تشکل های مردم نهاد در شهرستان پاوه با موانع ، مشکلات متعدد و کمبودهای خاصی که دارند ، نیازمند حمایت تمام قد دولت و مسئولین محترم می باشند.

امید می رود با همکاری هم بتوانیم خدمات ارزنده ای را به جامعه فرهنگ و هنر ارائه ، و نوای نت ها و سازهایمان نوید بخش آینده ای روشن برای موسیقی و رشد و تعالی فرهنگ و هنر دیارمان پاوه و هورامان باشد.

*مدیر عامل خانه موسیقی پاوه

کد خبر 15206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha