موزه‌های آذربایجان غربی به 30 مورد افزایش خواهد یافت

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی از ساخت 14 موزه در سطح استان خبر داد و گفت: با تکمیل این موارد تعداد موزه‌های استان به 30 مورد افزایش خواهد یافت.

جلیل جباری، با اعلام این مطلب به کردپرس اظهار کرد: این موزه‌ها عبارت از موزه منطقه‌ای ستاد لشکر، مجاهدت‌های خاموش، بانک مسکن، مدرسه و موزه دفاع مقدس ارومیه، موزه بوکان، موزه میاندوآب، موزه صلح سردشت، سایت‌‌موزه باز و موزه چالدران، موزه قاجار ماکو، موزه اشنویه، موزه مهاباد و موزه مفاخر بوکان هستند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: تعدادی از این موزه‌ها در مرحله جمع‌آوری اشیا، تعدادی در مرحله ساخت و تعدادی در مرحله خرید زمین و طراحی هستند.

او بیان کرد: با تکمیل این موارد تعداد موزه‌های استان به 30 مورد افزایش خواهد یافت و در نظر است با همکاری سایر دستگاه‌ها در تعدادی از شهرستان‌های فاقد موزه نیز اقدامات لازم انجام شود.

جباری گفت: امروزه موزه‌ها به عنوان مکانی برای نشان دادن تاریخ و هویت یک منطقه از ارزش و جایگاه بالایی برخوردار هستند که برای گسترش آنها در استان باید برنامه‌ریزی خاصی انجام شود.

کد خبر 15073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha