‍ افتتاح بزرگترین کارگاه متمرکز فرش دستباف کرمانشاه در گهواره

سرویس کرمانشاه _ بزرگترین کارگاه متمرکز فرش دستباف استان کرمانشاه در بخش گهواره معاون اقتصادی استاندار افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش کردپرس؛ در این مراسم بهزاد باباخانی معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه ضمن برشمردن اهمیت این کار عظیم در سخنانی گفت: ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری در استان، مستلزم برنامه ریزی و نگاه ویژه‌ است و با سرعت برابر با سایر استانها نمی توان عقب ماندگی در این حوزه را جبران کرد و این موضوع نیازمند تلاش مضاعف است.

وی افزود: برای موفقیت در کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال، هم مردم و سرمایه گذاران باید مشارکت داشته باشند که البته درصد نرخ مشارکت اقتصادی در استان بالاست و هم مسئولان باید تلاش مضاعفی برای برنامه ریزی، ایجاد زیرساختها و ارائه تسهیلات حمایتی و تامین منابع داشته باشند.

باباخانی بیان داشت: اهمیت پرداختن به طرح‌های اشتغالزای اینچنینی زمانی بیشتر آشکار می‌گردد که بدانیم صنایعی مانند پتروشیمی آب بر، هزینه بر و با اشتغالزایی حداقلی هستند اما همین کارگاه فرش با هزینه‌ای کم، اشتغال زیادی ایجاد کرده و به محیط زیست نیز آسیب نمی‌رساند.

معاون استاندار در ادامه تصریح کرد: اگر بتوانیم به جایگاه تاریخی خود در هنر اصیل فرش دستباف ایرانی برگردیم اشتغال و سودآوری که در این حوزه‌ شکل می‌گیرد قابل قیاس با صنایع بزرگ و آلاینده نیست.

وی در پایان گفت:زنجبره ارزش از پشم تا فرش از اولویت‌های استان است و خوشحالم که این ایده در گهواره با مردمانی اصیل و با فرهنگ در حال اجرایی شدن است‌ و تسهیل امور برای توسعه این طرح ارزشمند مورد حمایت حداکثری مدیران استان خواهد بود.

این کارگاه با ظرفیت تولید ۴۰۰ متر مربع در سال و اشتغال مستقیم ۱۰۰ نفر با آورده متقاضی در شهر گهواره از توابع شهرستان دالاهو ایجاد شده است.

پیش بینی می‌شود با توسعه این کارگاه، ظرفیت تولید آن به ۲۰۰۰ متر مربع در سال و اشتغال ۵۰۰ نفر برسد.

در این مراسم؛ محمدی فرماندار دالاهو، حاتمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی، شهلایی مدیرکل آب منطقه‌ای، باقرخانی معاون سازمان صمت، احمدی رییس اداره فرش سازمان صمت، سلیمی بخشدار گهواره و جمعی از مدیران محلی و بزرگان منطقه حضور داشتند.

کد خبر 14749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha