دادستان ها با ترک فعل مدیران در حفظ حقوق بیت المال برخورد کنند

سرویس آذربایجان غربی- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه دستگاه قضایی برخورد منفعلانه در انجام وظایف را بر نمی تابد، گفت: از روسا و دادستان های حوزه های قضایی درخواست می شود، در بحث حقوق بیت المال اگر با کم کاری، ترک فعل و سهل انگاری مدیران مواجه شدد، با آنان برخورد کنند.

به گزارش کردپرس، ناصر عتباتی در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان که با حضور ویدیو کنفرانسی روسا و دادستانهای حوزه های قضایی برگزارمی شد ضمن تاکید به اقدام به موقع مسئولین در موضوعات مرتبط با حقوق بیت المال گفت: ما امانت داران این نظام و مردم هستیم و باید این مهم را در حوزه کاری خود یک اصل قرار دهیم و تاکید اکید می کنم که باید در موضوعات مرتبط با حقوق بیت المال اقدام به موقع، بجا و قانونی انجام دهیم.

او افزود: در حوزه صیانت از حقوق بیت المال به طور جدی ورود کرده ایم و در بحث حفاظت از اراضی کشاورزی به طور میدانی وارد عمل شده ایم تا از تجاوزات و تصرفات افراد سود جو که هدفمند کار می کنند جلوگیری و با آنان برخور قانونی و قاطع صورت پذیرد.

عتباتی در ادامه خطاب به مسئولین و مدیران مرتبط با حوزه حفاظت از حقوق بیت المال که در جلسه حضور داشتند تاکید کرد: اتخاذ اقدامات پیشگیرانه خیلی مهم است و باعث کاستن هزینه های مرتبط با رفع تصرفات و تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز می شود، لذا نگاه ما باید نگاه پیشگیرانه باشد و هر مسئولی در حوزه کاری خود تلاش کند برنامه های پیشگیرانه متناسب با وضعیت استان طراحی، پیش بینی و اجرا نماید.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه اظهار داشت: اگر ما خود را در مقابل آیندگان پاسخگو می دانیم باید در نحوه عملکرد و فعالیت خود در عرصه های منابع طبیعی و کشاورزی تجدیدنظر کنیم و با حساسیت و دلسوزی و پشتکار امور را پیگیری نمائیم.

او اضافه کرد: اینکه امروز دریاچه ارومیه بدین شکل درآمده بخش عمده ای از آن به یک سری فعالیتها و عملکردهای ما در برخورد با متخلفانی همچون افرادی که اقدام به حفر 63 هزار حلقه چاه غیر مجاز پیرامون آن نموده اند بر می گردد، اگر امروز ما بی تفاوت باشیم و دست روی دست بگذاریم وضعیت بدتر خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان به مسئولین سازمانها و نهادهای مرتبط با صیانت از حقوق بیت المال گفت: در قدم اول در حوزه مسئولیتها و ورودهای خود بازنگری جدی داشته باشند و اگر از لحاظ نیرو و تجهیزات محدودیتهای دارند در شورای حفاظت از حقوق بیت المال مطرح تا این کمبودها برطرف گردد، در قدم دوم از روسا و داستانهای حوزه های قضایی می خواهم اگر با کم کاری، ترک فعل و سهل انگاری مدیران مواجه شوند با آنان برخورد کنند. دستگاه قضایی نگاه و برخورد منفعلانه در انجام وظایف را بر نمی تابد.

عتباتی به مسئولین و مدیران توصیه کرد: پشت میز نشینی آفت مدیریت است، باید وارد میدان عمل شد و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت و برای حل آن اقدام کرد.

رئیس کل دادگستری استان خطاب به روسا و دادستانهای حوزه های قضایی تاکید کرد که در کنار سایر مدیران بازدیدهای میدانی از منابع طبیعی و زیست محیطی داشته باشند چرا که حضور میدانی آنها می تواند یک پشتوانه محکم برای انجام مسئولیتهای این مدیران باشد.

کد خبر 13732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha