رفع مشکل مالکیت زمین بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد/ اعلام آمادگی 8 پیمانکار برای ساخت

سرویس آذربایجان غربی- نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل مالکیت زمین بیمارستان ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی این شهرستان برطرف شده و امسال هم ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی برای ادامه روند احداث به بیمارستان ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی این شهرستان اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار کردپرس، جلال محمودزاده با اشاره به رفع مشکل مالکیت زمین بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد اظهار داشت: زمینِ احداث این بیمارستان حدود ١ هکتار و ٤ هزار متر است که از این مساحت ١ هکتار و ٢ هزار متر دولتی و متعلق به مسکن و شهرسازی و مابقی آن به مساحت ٢ هزار و ٤٠٠ مترمربع که در وسط زمین احداث پروژه قرار دارد، خصوصی و متعلق به ٨ شهروند مهابادی‌ است.

او ادامه داد: زمین بخش دولتی اوایل سال ٩٩ از اداره مسکن و شهرداری به قیمت ٢٨ میلیارد خریداری و مقرر شد سازمان تامین اجتماعی در چهار فقره و به صورت اقساطی این مبلغ را پرداخت کند که تاکنون ٢٥ درصد یعنی حدود ٧ میلیارد تومان پرداخت شده است.

محمودزاده اظهار داشت: اما ٢ هزار و ٤٠٠ متری که متعلق به ٨ شهروند مهابادی بود زمین را به دو قسمت تقسیم کرده بود. علی‌رغم اینکه بودجه لازم تخصیص داده شده و محوطه‌سازی انجام گرفته بود اما به دلیل این قبیل مشکلات حقوقی تامین اجتماعی نمی‌توانست پروژه را پیمان‌سپاری کند.

نماینده مهاباد با اشاره به اینکه بر اساس اعلام کارشناسان دادگستری قیمت این زمین‌ها ٧ میلیارد و ١٨٧ میلیون و پانصد هزار تومان، بیان کرد: ١٨ خرداد ماه سال جاری این مبلغ به حساب اداره کل تامین اجتماعی استان واریز و توسط اداره ثبت به حساب مالکان واریز شد تا در نهایت این ٢ هزار و ٤٠٠ متر باقی مانده نیز نیز ضمیمه‌ مجموعه شود.

او اظهار داشت: امسال هم ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی برای ادامه روند احداث به بیمارستان ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی این شهرستان اختصاص یافته و ٨ پیمانکار آمادگی خود را به سازمان تامین اجتماعی کشور اعلام کرده‌اند.

به گفته محمودزاده؛ این بیمارستان داری بخش‌های کودکان، زنان و زایمان، جراحی، دندانپزشکی و اورژانس خواهد بود و با توجه به اینکه بیش از ۴۰ درصد شهروندان مهابادی زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، با بهره‌برداری از این بیمارستان نیمی از جمعیت این شهرستان می‌توانند به طور رایگان از خدمات پزشکی و بهداشتی استفاده کنند.

پروژه احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی مهاباد دی سال ۱۳۹۶ با حضور رئیس سازمان تأمین اجتماعی کلنگ‌زنی شد. اما به دلیل مشکلات معارض ساخت آن با تاخیر مواجه شد. اکنون با رفع مشکل زمین عملیات احداث آغاز خواهد شد.

کد خبر 13315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha