باديگاردهاي رسانه اي!/ هادی نوروزی*

سرویس کرمانشاه _ " در قديم رسم بر اين بود كه براي مديران ارشد و مقامات بلندپايه استاني و كشوري باديگارد دفاع شخصي مي گذاشتند. اما با توجه به همين تغيير و تحولات ايجاد شده در دنياي جديد، نوع اين باديگاردها هم تغيير پيدا كرده و اخيرا مسئولين، مديران و مقامات براي خود باديگاردهای رسانه اي اجير مي كنند و در واقع نقش اين باديگاردها دفاع از مديران و مسئولين در برابر انتقادات و هجمه هاي رسانه اي است. "

خبرگزاری کردپرس _ از آنجايي كه روزگار دائما در حال تغيير و تحول است طبيعتا به همان نسبت نيز سبك زندگي و رفتار عموم مردم تغيير مي يابد. در قديم رسم بر اين بود كه براي مديران ارشد و مقامات بلندپايه استاني و كشوري باديگارد دفاع شخصي مي گذاشتند. اما با توجه به همين تغيير و تحولات ايجاد شده در دنياي جديد، نوع اين باديگاردها هم تغيير پيدا كرده و اخيرا مسئولين، مديران و مقامات براي خود باديگاردهای رسانه اي اجير مي كنند و در واقع نقش اين باديگاردها دفاع از مديران و مسئولين در برابر انتقادات و هجمه هاي رسانه اي است.

آنها با اجير كردن اين به اصطلاح بارديگاردها به نوعي خود را در برابر انتقادهاي مردم و رسانه ها بيمه مي كنند چراكه به محض وقوع يك انتقاد ساده و معمولي از عملكرد يك مدير (هرچند سطح پايين) اين باديگاردهاي رسانه اي به ميدان آمده و ضمن تعريف و تمجيدهاي مضحك از عملكرد مدير مربوطه به شيوه اي كاملا غيراخلاقي و ناجوانمردانه به منتقد يا منتقدان او در رسانه خود مي تازند و بدين شيوه عملا حاشيه امني براي مدير مربوطه فراهم مي كنند و از آنجايي كه اين باديگاردهاي رسانه اي در نوع نگارش مطالب خود در دفاع از مدير مربوطه يا در حمله به منتقد بخت برگشته از هيچ گونه اصول اخلاقي و روزنامه نگاري بهره نمي برند. لذا به ناجوانمردانه ترين شيوه هاي ممكن منتقدان مدير مربوطه را به بدترين اتهامات موجود در جامعه متهم مي كنند و لذا تا منتقد مدير بخواهد خود را از اتهامات واهي و غيراخلاقي باديگاردها نجات دهد عملا در يك ورطه سردرگمي و پوچي گرفتار مي شود.

لذا در چنين شرايطي متاسفانه روزنامه نگاران شناسامه دار و شناخته شده چاره اي ندارند جز اينكه از چنين باديگاردهايي فاصله گيرند و به هيچ وجه وارد بحث و جدل با آنها نشوند كه طبيعتا در نهايت اين بن مايه نقد و به چالش كشيدن مديران ضعيف است كه از بين مي رود. لذا بنده به عنوان سردبير روزنامه باختر از مقامات امنيتي استان به ويژه مديركل محترم اطلاعات استان انتظار دارم كه به نحو مقتضي با باديگاردهاي رسانه اي و البته مديران ضعيفي كه از اين باديگاردها بهره مي گيرند، برخورد شود.

*سردبیر روزنامه باختر

کد خبر 13120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha