روستای سیر ارومیه، منتظر تصویب ضوابط ساخت در شورای عالی شهرسازی

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: بنیاد مسکن استان با تامین اعتبار، ضوابط و مقررات مربوط به ساخت‌وساز در روستای سیر ارومیه را تدوین خواهد کرد تا پس از تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی این طرح ابلاغ شود‌.

به ‌گزارش کردپرس، جلیل جباری، در ارتباط با ساخت‌سازهای انجام شده در روستای هدف گردشگری سیر ارومیه اظهار کرد: مدیریت و کنترل ساخت‌سازها در این روستا با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان نبوده و این اداره‌کل فقط از انجام هرگونه ساخت‌وساز در اطراف بناهای تاریخی ممانعت می‌کند.

او افزود: از آنجایی که روستای سیر ارومیه زیر ۲۰ خانوار بوده و شامل اجرای طرح هادی نمی‌شود اما به دلیل اهمیت این روستا، در آخرین جلسه بررسی آخرین وضعیت ساخت‌وسازها در این روستا مقرر شده است تا بنیاد مسکن استان با تامین اعتبار ضوابط و مقررات مربوط به ساخت‌وساز در این روستا را تدوین کند تا پس از تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی این طرح ابلاغ شود‌.

جباری بیان کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان نیز براساس وظایف ذاتی خویش مطالعات لازم در این روستا را با رویکرد گردشگری انجام و به کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی ارسال کرده است تا این مطالعات در کمیته کارشناسی و فنی، کارگروه مطرح شود تا پس از تصویب به مرحله اجرا درآید.

به گزارش کردپرس، پس از بالا گرفتن ساخت و سازهای غیر مجاز در کوه گردشگری و تاریخی سیر ارومیه ، مقرر شد تا اداره‌کل میراث فرهنگی استان از صدور هرگونه مجوز ساخت‌وساز دیگر در این منطقه گردشگری خودداری و دستورالعمل چگونگی ساخت و ساز در این منطقه تدوین کند تا پس از تایید بنیاد مسکن در منطقه اجرایی شود.

همچنین بر اساس دستور فرماندار ارومیه تاکید شده بود؛ تا تصویب و اجرایی شدن این دستورالعمل، هیچ ساخت و سازی در این منطقه انجام نشود . اما بر خلاف دستورات وضع شده ساخت و سازها ادامه پیدا کرد و روز گذشته دادستان ارومیه با تاخیر به قضیه ورود کرد تا از ادامه سازه های غیر مجاز جلوگیری شود.

کد خبر 13007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha