مشکل آب در ایلام یا از ضعف مدیریت است یا بی عدالتی / اقدامات کافی نیست

سرویس ایلام - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در دیدار با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با اشاره به مشکلات فراوان حوزه آب در استان عنوان کرد: مشکل آب در ایلام یا از ضعف مدیریت است یا بی عدالتی.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حجت‌الاسلام اله‌نور کریمی تبار در این دیدار که به مناسبت هفته صرفه‌جویی در مصرف آب انجام شد، با اشاره به اینکه مردم تبعیض را نمی توانند تحمل کنند، عنوان کرد: اگر در جایی توزیع و قطع آب یا برق ناعادلانه باشد، صدای مردم در می آید، مخصوصا در مورد آب که هر لحظه در زندگی آپارتمانی و شهری چیزی نیست که با کمبود آن به راحتی کنار آمد، انتظار این است که که در توزیع آن عدالت باشد.

وی تصریح کرد: چرا باید در بعضی از محله ها شب تا صبح آب قطع شود؟ این مدیریت شبکه آب رسانی یک چیز نشدنی نیست، یک کار مدیریتی است. اینکه همیشه در جایی آب قطع شود، یا ضعف مدیریت است یا بی عدالتی.

کریمی تبار در ادامه افزود: واقعیت این است که گر چه کم آبی های سراسری داریم، ولی ما در استان بحران آب نداریم، آب هایی که دارد از استان ما خارج می شود نیاز به مدیریت دارد، اینها هم یا به مدیریت امور آب برمی گردد یا مدیریت کلان استان.

امام جمعه ایلام ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته ابراز داشت: این اقدامات کافی نیست، و یکی از کارهایی که یک مدیر باید مدنظر داشته باشد داشتن چشم انداز کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است و بر اساس آن بررسی کنند که مثلا جمعیت ۵ سال آینده شهر ایلام چقدر است و آب آن از کجا تامین شود، و یا آیا منابع فعلی ما جوابگو هست یا خیر و اگر نیست، از کجا باید تامین شود؟ اگر یک مدیر بخواهد با نگاه روزانه و مقطعی نگاه کند، طبیعتا از این مسئله غفلت می شود.

ایشان در ادامه ابراز داشت: زمانی که زائرین اربعین به ایلام می آیند، یکدفعه جمعیت شهر چندبرابر می‌شود، و این مسئله ای است که مدیریت آب استان باید مد نظر داشته باشد.

نماینده ی ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در ادامه خاطر نشان کرد : فرسودگی لوله های آب از مسائلی است که مورد گلایه شهروندان است و می گویند برای این مشکل تماس می گیریم، اما کسی نمی آید، انشعابهای غیرمجاز هم باید مدیریت شود.

کد خبر 12457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha