اتوبوس حامل خبرنگاران نقص فنی نداشت/ مسئولیت این برنامه به عهده ستاد احیای دریاچه ارومیه بود

سرویس آذربایجان غربی- در حالیکه دیروز فرمانده انتظامی نقده نقص فنی و ترمز اتوبوس را علت حادثه برای خبرنگاران عنوان کرده بود امروز رییس روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان غربی گفت: بر اساس اعلام سازمان راهنمایی رانندگی، اتوبوس هیچگونه مشکل فنی نداشت و همچنین دارای معاینه فنی بوده است.

منوچهر قدرتی در گفتگو با خبرنگار کردپرس بیان کرد: ستاد احیای دریاچه ارومیه برنامه یک تور خبری با حضور خبرنگاران مرکز ترتیب داده بود و از اداره کل محیط زیست درخواست یک دستگاه اتوبوس کرد.

او ادامه داد: طبق روال همیشگی طی نامه کتبی از کارخانه سیمان ارومیه جهت انتقال خبرنگاران به محل تونل انتقال آب درخواست اتوبوس کردیم و کارخانه سیمان نیز این اتوبوس را در اختیار اداره کل محیط زیست استان گذاشت.

قدرتی تاکید کرد: علیرغم مباحثی که مطرح می شود، اتوبوس دارای نقص فنی نبود و برگ معاینه فنی هم داشت.

رئیس روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان گفت: جاده‌ای که حادثه دلخراش تصادف در آن اتفاق افتاد مناسب تردد اتوبوس نبود اما به هر حال این برنامه مربوط به ستاد احیای دریاچه ارومیه بوده و مسیر را آنها مشخص کرده بودند .

او تصریح کرد: در هر صورت مسئولیت این برنامه به عهده ستاد احیای دریاچه ارومیه است و اداره کل محیط زیست در این موضوع کوچک‌ترین دخالتی نداشته است.

سکوت تلخ ستاد احیای دریاچه ارومیه!

روز گذشته ساعاتی بعد از حادثه دلخراش تصادف اتوبوس حامل خبرنگاران، فرمانده انتظامی نقده اعلام کرد: نقص فنی علت حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده اعلام شد.

سپس مدیرکل ایمنی سازمان راهداری گفت: اتوبوس حادثه دیده خبرنگاران فاقد صورت وضعیت بود. به گفته صالحیان: اتوبوس واژگون شده حامل خبرنگاران در ارومیه، دارای معاینه فنی معتبر بوده و فرسوده نبوده است. بلکه تصادف به دلیل عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه رخ داده و متاسفانه اتوبوس با سرعت غیرمجاز در سرازیری در حال حرکت بوده و راننده نتوانسته آن را کنترل کند.

به گزارش کردپرس، متاسفانه در حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران کشوری در نقده، ۲ نفر از خبرنگاران شامل «مهشاد کریمی» خبرنگار حوزه محیط زیست ایسنا و «ریحانه یاسینی» خبرنگار ایرنا جان خود را از دست داده و ۲۱ نفر هم زخمی شدند.

این خبرنگاران از تهران تا ارومیه به صورت هوایی و از ارومیه به سمت نقده برای بازدید از تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه، با اتوبوس اعزام شده بودند.

تا این لحظه ستاد احیای دریاچه ارومیه به غیر از پیام تسلیت واکنشی نسبت به حواشی ایجاد شده نشان نداده است!!

کد خبر 12242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha