مردم ایران با رأی خود حرف اول و آخر را می‌زنند

سرویس ایلام - امام جمعه ایلام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: مردم ایران با رأی خود حرف اول و آخر را می‌زنند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حجت‌الاسلام‌ الله‌نور کریمی‌تبار عنوان کرد: امروز روزی است که مردم حرف اول و آخر را می‌زنند، مردم تعیین‌کننده سرنوشت هستند و به هرکدام از نامزدهای ریاست جمهوری بخواهند تفویض اختیار می‌کنند تا قدرت اجرایی را پیدا کند.

وی گفت: نقش‌آفرینی در این تعیین تکلیف امر واجب عقلی و هم واجب شرعی است و وظیفه هر انسانی است که می‌خواهد در تعیین سرنوشت انسانی خودش تأثیرگذار باشد در این امر خطیر شرکت کند، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی فرمودند ما شرعاً مکلف هستیم که در امور سیاسی خودمان دخالت کنیم در وصیت‌نامه‌شان فرمودند عدم حضور در انتخابات برای بعضی مقاطع چه‌بسا گناهی باشد که در رأس گناهان کبیره است.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه حماسه بیست و هشتم خرداد ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: امام راحل فرمودند حفظ نظام از اوجب واجبات است، مراجع اعظام تقلید فتوا دادند که شرکت در انتخابات واجب است و مقام‌معظم رهبری تاکید بر مشارکت حداکثری و انتخاب خوب داشتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام حضور با شکوه مردم در پای صندوق های رای تداوم حماسه بیست و دوم بهمن، تداوم هشت سال دفاع مقدس، تداوم فتح خرمشهر و مهران است، تداوم دستیابی به دانش هسته‌ای و پیشرفت علمی و تکنولوژی کشور است، اگر ما برای فتح خرمشهر و آزادی مهران هزاران شهید تقدیم کردیم برای تعیین سرنوشت امروز تنها باید به پای صندوق آراء برویم.

کریمی‌تبار ادامه داد: امروز روزی است که دشمن انتخابات جمهوری اسلامی را رصد می‌کنند، مردم مشکلاتی دارند و انتظار دارد خواست‌های به‌حق آنان تحقق پیدا کند، البته امروز مردم ایران اسلامی صحنه‌های زیبایی را در پای صندوق های رای خلق کردند، عروس و دامادی که از مجالس عقد به پای صندوق رای آمده بودند، چند نفر از همشهریان خودمان در ایلام گفتند برای مشارکت حداکثری با ماشین خودشان بدون کرایه مردم را به پای صندوق آرا می رساندند.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: برخی از ایرانی ها در استرالیا گفتند که نهصد کیلومتر باید طی کنیم تا به صندوقی که جمهوری اسلامی برای رأی دادن ایرانی‌ها در آن‌جا قرارداده است برسیم، این نهصد کیلومتر را با افتخار طی می‌کنیم و به نامزدهای انتخاباتی رای خواهیم داد.

کریمی‌تبار ادامه داد: از طرفی هم بالاترین ائتلاف منافقین، سلطنت‌طلب‌ها، ضدانقلاب، غربی‌ها ،صهیونیست‌ها و مرتجعین عرب در چنین روزی تجمعی را برای نه به جمهوری اسلامی ایجاد کرده اند، تمام توان خود را به کار گرفته اند تا مردم در پای صندوق های رای حاضر نشوند، به‌خاطر این‌که می‌خواهند جمهوری اسلامی به دست بیگانه بیافتد، قدرت دفاعی از کشور گرفته شود.

وی تصریح کرد: آرزوی دشمنان نظام و انقلاب اسلامی این است که کشور ما، عزت ما، ناموس ما به دست افراد نامرد، بی‌غیرت، بی‌دین و جنایت‌کار بیفتد، این‌ها انتخابات را تحریم کردند به بهانه این‌که ما مشکل داریم، برادران و خواهران، نگاهی به اطراف خود بندازید، سرنوشت لیبی که قذافی کاملاً تسلیم آمریکا شد، به سرنوشت افغانستان و عراق نگاه کنیم که با حضور سربازان آمریکایی چه وضعیتی داشتند،نگاهی به عربستان بندازید به‌عنوان گاو شیرده آمریکایی‌ها در چه ذلتی به سر می‌برند، معلوم است گاو شیرده اگر شیرش قطع شد به خاطر گوشتش او را از بین خواهند برد.

امام جمعه ایلام افزود: نباید اجازه دهیم بار دیگر عاشورا تکرار شود مردم مسلمان ایران غیرت دارند، دین دارند، عزت دارند هرگز اجازه نمی‌دهند که در این عرصه انتخابات دشمنان شاد شوند و منافقین کوردل و قاتلان حاج‌قاسم سلیمانی جشن پیروزی بگیرند، حضور باشکوه مردم در پای صندوق های رای، انتقام خون شهید جهان اسلام قاسم سلیمانی از آمریکایی‌هاست.

کریمی تبار ادامه داد: ما در انتخابات آزاد هستیم، چه آنانی که در پای صندوق آرا حضور می یابند، چه کسانی که عدم حضور انتخاب انها است، در استان ما اکثریت نشان داده‌اند که در سرنوشت سیاسی خودشان تاثیرگذار و نقش آفرین هستند، عقل انسان حکم می‌کند اگر از وضع موجود ناراحت هستی، پای صندوق آراء و برای تغییر وضع موجود حاضر شوید.

وی با بیان اینکه حضور پای صندوق آراء برای مشارکت حداکثری وظیفه شرعی و عقلی است، گفت: مشارکت حداکثری تضمین‌کننده امنیت ما و موجب اقتدار رئیس‌جمهور منتخب است، در کنار مشارکت حداکثری باید انتخاب درست هم داشته باشیم.

کریمی تبار تصریح کرد: نقش شورای شهر و روستا همانند نقش مجلس شورای اسلامی در مقیاس کوچک‌تر است، شورای شهر و شورای روستا در چارچوب اختیارات قانونی خود، می‌توانند قوانینی را وضع کنند که وضعیت موجود شهر و روستاها را تغییر بدهند، بنابراین مردم خوب ما در انتخاب اعضای شورای شهر باید تلاش کنند که افرادی مناسب را انتخاب کنند.

کد خبر 11884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha