شهرداران بی‌طرفی کامل را در انتخابات رعایت کنند

سرویس کرمانشاه _ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با تاکید بر لزوم بی طرفی شهرداری ها در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر اظهار داشت: امکانات شهرداری‌ها متعلق به بیت المال و مردم است و باید در توزیع این امکانات باید به عدالت رفتار شود و موجب آسیب به مجموعه شهرداری‌ها نشوند.

منوچهر فخری در اولین گردهمایی شهرداران سراسر استان کرمانشاه اظهار داشت: همانگونه که یاد و خاطره مدافعان سلامت در تاریخ ماندگار است، همت بزرگ و همدلی، همراهی و همکاری شهرداران و کارکنان آن‌ها در صف مقدم مبارزه با کرونا، نیز در تاریخ برای همیشه ثبت خواهد شد.

وی تاکید کرد: خطرات ناشی از ویروس کرونا همچنان ادامه دارد و شهرداری ها باید همچنان در صف مقدم مبارزه با این بیماری خطرناک باشند و امکانات و اختیارات لازم را در اختیار کارکنان بخش خدمات قرار دهند تا این عزیزان زحمتکش بتوانند به خوبی از سلامت خود در برابر این ویروس حفاظت کنند‌.

▫️دکتر فخری در بخش دیگری از سخنانش بر اهمیت بسیار زیاد انتخابات پیش رو در سرنوشت کشور تاکید کرد و گفت: در این مقطع بسیار حساس از حیات نظام اسلامی شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا هستیم و باید برای برگزاری یک انتخابات بسیار پرشور تلاش کنیم.

▫️وی تاکید کرد: مشکلات موجود در حوزه اقتصادی هیچگاه موجب دلسردی جامعه نخواهد شد و مردم بار دیگر با حضور پرشور و حماسی خود ثابت خواهند کرد که مانند همیشه پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستند و هر زمان که نیاز به حضور بوده، آن‌ها حماسه آفریده‌اند.

▫️معاون استاندار عنوان کرد: مجموعه شهرداران شهرهای مختلف استان همه از افراد باتجربه هستند و انتخابات متعددی را پشت سر گذاشته اند و مطمئن هستیم در این آزمون پیش رو نیز سربلند بیرون خواهند آمد.

▫️وی افزود: شهرداران باید صیانت و حمایت از امکاناتی که بیت المال در اختیار آن ها گذاشته را باید به عنوان یک اولویت بزرگ دنبال کنند و تلاش کنند بی طرفی خود را حفظ کنند تا شاهد یک انتخابات پرشور با حضور حداکثری و پررنگ مردم باشیم‌.

▫️معاون عمرانی استاندار داشتن برنامه راهبردی در حوزه مدیریت شهری و شهرداری‌ها را یک ضرورت مهم خواند و گفت: در حوزه‌هایی که کارها بر اساس برنامه‌‌های مدون دنبال می‌شود بی‌گمان دچار مشکلاتی مانند روزمرگی و تکرار نخواهیم شد.

▫️وی کتمان خدمات شهرداران قبلی را یک آسیب بزرگ در حوزه مدیران حوزه شهری دانست و گفت: متاسفانه برخی شهرداران جدید پس از آغاز به کار، تمام خدمات و برنامه‌های شهردار قبلی را زیر سئوال می‌برند و به دنبال تعریف کارهای جدید می‌روند. این رویه باعث گرفتار شدن شهرها در یک دور تسلسل شده است و مشکلات بسیاری برای شهروندان پدیدآورده است.

▫️فخری خاطرنشان کرد: اگر در حوزه شهری دارای یک برنامه راهبردی باشیم شهرداران خود را موظف به اجرای برنامه‌های این سند راهبردی می بینند و توسعه شهرها گرفتار روزمرگی و سلیقه‌های شخصی نمی‌شود.

▫️وی بیان کرد: خوشبختانه در این مقطع یک نگاه و ادبیات مشترک در حوزه مدیریت عمرانی و شهری در استان وجود دارد و این یک فرصت بسیار مناسب برای اجرای پروژه‌های ماندگار در شهرها است.

کد خبر 11446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha