افزایش ۲۰ درصدی مصرف برق در ایلام نسبت به سال گذشته/ هفته سختی پیش رو داریم

سرویس ایلام - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام با بیان اینکه در حال حاضر میزان مصرف برق در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است، گفت: هفته سختی را در پیش رو داریم.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، هادی شیرخانی اظهار کرد: در هفته آینده با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر گرمای هوا، میزان مصرف برق در کشور به ۶۰ هزار مگاوات خواهد رسید در حالی که توان تولید برق ۵۴ هزار مگاوات است، بنابراین اختلاف بین تولید و میزان مصرف را باید با مدیریت مصرف برق جبران کرد.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان ایلام با تاکید بر اینکه هفته آینده دمای هوا افزایش چند درجه‌ای خواهد داشت،گفت: مصرف کنونی برق در استان۲۹۰ مگاوات است که هفته‌ی آینده این مصرف به ۳۳۰ مگاوات خواهد رسید که برای جبران این اختلاف باید مشترکین مصرف خود را مدیریت کنند.

شیرخانی تصریح کرد: در حال حاضر میزان مصرف برق در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است که عواملی مانند دمای هوا، رمزارزها و ادارات پرمصرف در این امر تاثیرگذار بوده است.

شیرخانی تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد بحران استان، ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید ۵۰ درصدی برق را در ساعت‌های اداری و در ساعات غیر اداری نیز ۹۰ درصد برق مصرفی را کاهش دهند در غیر این صورت با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

کد خبر 11276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha