فریبرز ابراهیمپور؛ نویسنده و شاعر پیشکسوت کرمانشاهی درگذشت

سرویس کرمانشاه _ فریبرز ابراهیمپور، نویسنده شاعر و منتقد کرمانشاهی روز گذشته بر اثر بیماری کلیوی در بیمارستانی در کرج درگذشت.

به گزارش کردپرس؛ اسماعیل زرعی نویسنده ی کرمانشاهی و دوست خانوادگی ایشان در گفتگو با کردپرس با تایید این خبر گفت: فریبرز ابراهیمپور نویسنده، شاعر و منتقد توانمند کرمانشاهی که چند سالی در کرج زندگی می کرد، متاسفانه دیروز بر اثر عوارض ناشی از بیماری کلیه در سن ۷۲ سالگی درگذشت و در قطعه ی هنرمندان کرج به خاک سپرده شد.

وی ادامه داد: ابراهیمپور یکی از جدی ترین نویسندگان معاصر بود که سال ها در عرصه ادبیات داستانی و شعر تلاش و فعالیت های حرفه ای داشت و دو عنوان کتاب رستم، ولی نه رستم شاهنامه (مجموعه داستان) و روستای قرمز نامحدود(مجموعه شعر) در دهه های چهل و پنجاه منتشر کرد.

برگزیده ی مسابقه ی داستان نویسی صادق هدایت افزود: فریبرز ابراهیمپور بر تربیت نسل داستان نویس کرمانشاه تاثیر بسیار گذاشت و آثارش سال ها در مطبوعات محلی و سراسری منتشر می شد. ایشان از معدود نویسندگان معاصر است، که نه به حجم مطالب می اندیشد و نه دلخوش است به کثرت آثار. برای او کیفیت مطالب مهم ترین شاخصه ی ارزش گذاری بر انواع نحله های ادبی بود.

آخرین کتاب ابراهیمپور مجموعه داستان (مخاطب من)، سال گذشته توسط نشر دیباچه ی کرمانشاه منتشر شد که مجموعه ای از داستان های مدرن اوست.

اسماعیل زرعی در پایان گفت: با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا مراسمی در کرمانشاه برگزار نخواهد شد اما به زودی مراسم مجازی برای علاقه مندان و دوستداران ایشان برگزار خواهیم کرد و جزییات امر اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش کردپرس؛ فریبرز ابراهیمپور(ف الف.نگاه) متولد ۱۳۲۸/۸/۲۴در شهر کرمانشاه و از نویسندگان جدی به شمار می رفت و داستان هایی مدرن و حرفه ای می نوشت و از منتقدان جدی ادبیات شعر و داستان محسوب می شد.

این شاعر کرمانشاهی عموی مریم ابراهیم پور از خوانندگان و نوازندگان عضو گروه کامکارها و همسر ارسلان کامکار بود.

وی روز گذشته در سن ۷۲ سالگی بر اثر بیماری کلیوی در کرج درگذشت.

کد خبر 10406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha