متخلفان چهارشنبه‌سوری تا پایان تعطیلات در بازداشت می‌مانند

سرویس کرمانشاه _ دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از برخورد قاطع دستگاه قضایی با متخلفان چهارشنبه‌سوری خبر داد.

به گزارش کردپرس؛ شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به در پیش بودن آیین چهارشنبه سوری(آخرین چهارشنبه سال)، اظهار کرد: متاسفانه چهارشنبه سوری به عنوان یک سنت دیرینه در بین مردم ایران در سال‌های اخیر کارکرد اصیل خود را از دست داده و با هنجارشکنی‌ها و به خطر انداختن جان افراد زیادی همراه شده است.

وی ادامه داد: عدم فرهنگ سازی و رعایت نکردن نکات ایمنی و بی‌توجهی به هشدارها باعث شده تا هرساله در این شب افراد زیادی یا مصدوم شوند و یا جان خود را از دست دهند و خانواده‌های زیادی در آستانه سال جدید داغدار می‌شوند.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: برخی هنجارشکنان در این شب دست به اقداماتی می‌زنند که شادی مردم را به غم و عزا تبدیل می‌کند.

وی با هشدار به افراد سودجویی که اقدام به توزیع مواد محترقه خطرناک بین مردم بویژه جوانان و نوجوانان می‌کنند، اظهار کرد: این افراد با تولید، نگهداری و یا توزیع مواد محترقه و آتش‌زای غیراستاندارد امنیت شهروندان را با تهدیدات جدی روبرو می‌سازند.

وی افزود: در راستای حفظ امنیت جانی و مالی مردم و حسب ماده یازده و تبصره ماده ۱۲ قانون “مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز” ضابطین دستگاه قضایی باید نسبت به کشف و انهدام باندهای قاچاق موادمحترقه، شناسایی عوامل و مراکز ساخت، شناسایی انبارها و خودروهای فروشنده مواد محترقه وآتش زا و مقابله با تهیه و فروش مواد منفجره و محترقه غیراستاندارد و غیرمجاز اقدام و ضمن برخورد قانونی، پلمب انبارها انجام گیرد.

وی ادامه داد: با افرادی که بدون توجه به تذکر و هشدارها اقدام به برپایی تجمع در چهارشنبه آخرسال و برهم زدن نظم و امنیت و آرامش مردم می‌کنند، برخوردی جدی و قاطع صورت خواهد گرفت.

دادستان کرمانشاه با تاکید براینکه برای متخلفان چهارشنبه سوری مجازات سختی در پیش خواهد بود، اعلام کرد: این افراد در صورت دستگیری تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت به سر خواهند برد و اگر سرنشینان خودرویی تخلف کنند، علاوه بر دستگیری خود آنها، خودروشان هم توقیف خواهد شد.

کد خبر 43805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha