توقیف 200 خودرو  در کرمانشاه به دلیل سرعت غیرمجاز

سرویس کرمانشاه - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: از اول تا 15 بهمن ماه سال جاری، 200 دستگاه خودرو به علت سرعت غیرمجاز در شهر کرمانشاه توقیف شده اند.

به گزارش کردپرس، سرهنگ "محمد حیدری" اظهار کرد: در هماهنگی به عمل آمده با معاون دادستان کرمانشاه، وسایل نقلیه رانندگانی که در معابر شهری با سرعت بیش از 150کیلومتر برساعت رانندگی می کنند به مدت یک هفته توقیف خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی معابر کلانشهر کرمانشاه توسط سامانه هوشمند کنترل سرعت رصد می شود، افزود: راننده ای که با سرعت غیرمجاز حرکت می کند ناگزیر تخلفات حادثه ساز دیگر از جمله سبقت غیرمجاز را مرتکب شده و یا با حرکت به صورت مارپیچ امنیت سایرین را به مخاطره می اندازد.

سرهنگ حیدری افزود: این دسته از خودروها ضمن اینکه بر روی پلاک آن ها به صورت سیستمی توقیف ثبت می شود، برای مالک وسیله نقلیه نیز پیامک ارسال و در اولین فرصت خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد.

رئیس پلیس راهور استان افزود: برای رفع توقیف نیز لازم است پس از گذشت یک هفته، از طریق دفاتر پلیس10+ یا نرم افزار "پلیس من" مراحل ترخیص طی شود و راننده خاطی ضمن ارائه تعهدنامه محضری مبنی بر اصلاح رفتار ترافیکی، باید در کلاس های آموزشی ویژه رانندگان حادثه ساز شرکت کند.

وی در پایان یادآوری کرد: ارتکاب تخلف حادثه ساز سرعت غیرمجاز علاوه بر اعمال قانون به مبلغ 200هزار تومان، مشمول نمره منفی بوده و در سابقه گواهینامه راننده نیز ثبت می شود.

کد خبر 42497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha