اقتصاد نفتی ۶۷ درصد اقتصاد ایلام

سرویس ایلام - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام در نشست با مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام و معاونین عنوان کرد: ۶۷ درصد توليد استان در حوزه اقتصاد نفتی است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، امین دوست محمدی با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه آموزش های کاربردی در حوزه نفت و گاز با تأمین تمهیدات از طرف سازمان با پالایشگاه گاز ایلام منعقد می شود، گفت: ۶۷ درصد توليد استان در حوزه اقتصاد نفتی است که به دليل عدم فرآوري شدن آن در استان و به عبارت دقيق تر سيكل ناقص اقتصاد نفت استان، عملا تاثيری بر ارزش افزوده استان ندارد.

وی با بیان اینکه مناطق نفت خیز در جهان جزء مناطق محرومند، افزود: با توجه به اینکه توسعه پایدار در چهار خرده نظام سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی صورت می پذیرد اما کشورهای صاحب نفت دچار آسیب در توسعه درون زا می باشند.

دوست محمدی با بیان اینکه کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی از تأکیدات و راهبردهای هميشگي مقام معظم رهبری می باشد، اظهار داشت: اقتصاد متکی بر درآمدهای مالیاتی سالم‌ترین و بهترین نوع اقتصاد است که در تعدیل و توزیع عادلانه ثروت در جامعه نقش عمده ای دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بر اهمیت و نقش پالایشگاه گاز ایلام در مسئولیت های اجتماعی، عوارض آلايندگي، مالیات بر ارزش افزوده، حساب های بانکی در ایجاد چرخش سرمایه در استان و همچنین کمک ها و حمایت های این شرکت در نظام آموزشی، کاربردی و دانش بنیان در ایجاد توازن منطقه ای و توسعه پایدار تأکید کرد و گفت: این پالایشگاه همواره نقش مهم و تاثیرگذاری در راستای مسئولیت های اجتماعی در جوامع محلی و حمایت از ورزشکاران استان داشته که انتظار می رود این خدمات استمرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: پالایشگاه گاز ایلام در کنار حمایت ها از شرکت‌های دانش بنیان می تواند با تأمین فضای مناسب برای فعالیت‌های آنها، زمینه کارگاهی و عملیاتی بودن این شرکت ها را فراهم‌ نماید که خوشبختانه در این زمینه قدمهای خوبی از سوی پالایشگاه گاز ایلام برداشته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از زحمات و تلاش های مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام در زمینه تبدیل وضعیت ایثارگران قدردانی کرد و اظهار داشت: پالایشگاه گاز ایلام یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تبدیل وضعیت ایثارگران بوده است.

کد خبر 42119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha