انتقاد استاندار از معاینه گروهی بیماران در برخی مطب های کرمانشاه

سرویس کرمانشاه _ محمدطیب صحرایی با تاکید بر ضرورت حفظ کرامت بیماران در مراکز درمانی و مطب ها، به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ماموریت داد تا پنج اقدام محسوس برای افزایش سطح منزلت و رضایتمندی بیماران را شناسایی و طی سه ماه آینده اجرای آنها را آغاز کند.

به گزارش کردپرس؛ استاندار کرمانشاه در نشست کاری با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و معاونت های این مجموعه عنوان کرد: در گذشته در شهر کرمانشاه، پزشکان بنگلادشی و هندی بدون هیچ ارتباط کلامی، بیماران را مداوا می کردند ولی امروز به برکت انقلاب اسلامی بیمارستان های کرمانشاه در حال خدمات رسانی به بیمارانی از کشورهای مختلف منطقه هستند و این مایه افتخار است.

وی خاطرنشان کرد: البته در کنار این موفقیت ها باید کاستی ها و مشکلات موجود در بیمارستان ها و مراکز پزشکی و درمانی هم شناسایی و برطرف شوند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: رعایت عدالت، حفظ کرامت، رعایت منزلت و حقوق بیمار در مطب های پزشکی و مراکز درمانی استان موجب آرامش خاطر خانواده ها و ایجاد رضایت مندی در مردم می شود.

وی یادآور شد: یکی از دلایل مراجعه بیماران کرمانشاهی به شهرهایی مانند تهران علاوه بر نیاز به خدمات ویژه، رعایت کرامت بیمار و کسب رضایتمندی بیشتر است.

صحرایی در بخش دیگری از سخنانش، بانوان را یک بخش بسیار مهم از جامعه دانست و گفت: حقوق و حریم شخصی بانوان گرامی باید در مراکز درمانی و بیمارستان ها کاملا رعایت شود و خانواده ها در این زمینه آرامش خاطر داشته باشند.

استاندار کرمانشاه با انتقاد شدید از معاینه گروهی در برخی مطب های پزشکی، آن را ناقض حقوق و کرامت بیماران دانست و خواستار رسیدگی جدی دانشگاه برای ساماندهی این موضوع شد.

وی تاکید کرد: در مجموعه های خدمات درمانی مانند اورژانس ها، بخش بستری بیمارستان ها، مطب های پزشکی، درمانگاه های شبانه روزی و ... باید در ساعات فعالیت خویش، پزشکان و همکاران خانم برای ارائه خدمات به بانوان مراجعه کننده مستقر باشند و بیماران خانم مطمئن باشند که حریم شان حفظ می شود.

استاندار کرمانشاه همچنین عنوان کرد: متاسفانه برخی اقلام دارویی در داروخانه ها موجود است ولی عرضه آن به بیماران در برخی داروخانه ها رعایت نمی شود که پیگیری آن ضروری است.

وی بر ارتقای کیفیت علمی و آموزشی و خدمات ارائه شده به دانشجویان خارجی در مجموعه های دانشگاهی استان تاکید کرد و گفت: تراز خدمات ارائه شده به دانشجویان خارجی که از کشورهای منطقه در دانشگاه های ما تحصیل می کنند باید در سطحی باشد که آن ها پس از فارغ التحصیلی به حضور در دانشگاه های کرمانشاه افتخار کنند و این رضایتمندی و افتخار برای نظام آموزشی ما ارزشمندتر از آمار بالای دانشجویان است.

در پایان این نشست مقرر شد مجموعه علوم پزشکی استان ۵ برنامه اجرایی را که کرامت بیماران را ارتقاء می دهد، مشخص و طی سه ماه آینده در مرحله اجرا قرار گیرد.

همچنین مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی برای ارتقای محسوس کیفیت خدمات و ایجاد رضایت در بیماران زن و مرد در بیمارستان ها و مراکز درمانی برنامه ریزی کند و طی سه ماه آینده چند اقدام اجرایی محسوس آغاز شود.

کد خبر 41961

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha