قاتلان فرزندانم آزادانه در خیابان ها می گردند/از زنان می خواهم در کنارم باشند

سرویس ترکیه - امینه شن یاشار بانوی کُرد از زنان ترکیه خواست تا در دادگاه رسیدگی به پرونده کشتار فرزندانش در کنار او باشند.

به گزارش کردپرس، امینه شن یاشار بانوی کُرد اهل سوروچ اورفا از زنان ترکیه خواست تا در دادگاهی که فردا برای برای بررسی پرونده کشتار اعضای خانواده اش برگزار می شود، در کنار او حضور داشته باشند.

امینه شن یاشار که اکنون 679 روز است به همراه پسرش فرید، در مقابل دادسرای اورفا برای تحقق عدالت به تحصن نشسته است، خواستار شرکت زنان در جلسه دادگاه فردا شد. او در گفتگو با خبرنگار مزوپوتامیا، با یادآوری اینکه جلسه دادگاه فردا برگزار می شود، گفت که پسر زندانی او فاضل شن یاشار به مدت 5 سال است که در سلول انفرادی نگهداری می شود.

شن یاشار با تاکید بر تحصن دو ساله ای که برای اجرای عدالت آغاز کرده است، گفت: «آنهایی که فرزندان من را کشتند، در خیابان ها آزادانه راه می روند و پسر دیگر من 5 سال است که در انفرادی به سر می برد. من خواستار دستگیری و مجازات عاملان این کشتار هستم. من خواستار آزادی پسرم هستم.»

گفتنی است عادل و جلال شن یاشار دو فرزند امینه شن یاشار، همچنین همسر او اسود شن یاشار در 14 ژوئن 2018 در جریان تبلیغات انتخابات، در حمله اعضای خانواده، محافظان و افراد ابراهیم خلیل ییلدیز نماینده حزب عدالت و توسعه (AKP) به قتل رسیدند. فاضل شن یاشار فرزند دیگر امینه، به حدود 38 سال زندان محکوم شد و از آن روز تا کنون در سلول انفرادی به سر می برد. امینه شن یاشار اکنون 679 روز است که در مقابل دادسرای اورفا به تحصن نشسته است.

دادگاه رسیدگی به پرونده کشتار اعضای خانواده شن یاشار فردا 17 ژانویه در دادسرای کیفری پنجم مالاتیا برگزار می شود.

کد خبر 41490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha