مرگ مادر باردار ایلامی در بیمارستان طالقانی/ قصور یا تاکیکاردی قلبی؟

سرویس ایلام - در پی مرگ یک مادر باردار ایلامی در بیمارستان طالقانی این شهر، دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به شایعات منتشر شده با انتشار اطلاعیه ای واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، در این اطلاعیه آمده است:

خانمی به هویت (ف.ر) ۴۰ ساله با سابقه چهار بار حاملگی و سه بار زایمان طبیعی ساکن شهرستان چوار در روز یکشنبه مورخ ۱۸ دیماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸ به علت فشار خون بالا (مسمومیت حاملگی) از چوار به بیمارستان طالقانی ارجاع داده می شود.

مددجو سابقه فشارخون مزمن و مصرف داروهای ضد انعقاد و ضد فشار خون داشته است و پس از معاینه توسط پزشک مقیم متخصص زنان، در بخش زایشگاه بستری و تحت مراقبت قرار می‌گیرد.

مددجو نهایتاً بیست و چهار ساعت بعد در روز دوشنبه ۱۹ دیماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰ زایمان طبیعی می کند و فرزند چهارم ایشان با سلامت کامل متولد می شود. دو ساعت پس از تولد فرزند، طبق مستندات پرونده بالینی، مادر دچار خونریزی می شود و علی رغم انتقال به اتاق عمل و تشکیل تیم تخصصی پزشکان متشکل از جراح زنان، جراح عمومی، فوق تخصص عروق، متخصص بیهوشی و داخلی؛ دچار تاکیکاردی قلبی و نهایتاً ارست قلبی و مرگ می شود و فرزند سالم و قابل ترخیص است.

مسئولین دانشگاه ضمن تسلیت و ابراز همدردی با همسر و خانواده متوفیه، از اولین ساعات این حادثه دردناک سه کمیته تخصصی بررسی مرگ و میر مادران با حضور کلیه پزشکان و پرسنل و اعضاء هیأت علمی دانشگاه، معاون درمان، مدیر درمان، ریاست بیمارستان و مدیران گروههای بالینی تشکیل داده و نمونه برداری از اجزاء جسد متوفیه به پزشکی قانونی ارسال شده است و علت تامه مرگ توسط مقامات پزشکی و قضایی در حال بررسی است و پس از بررسی نهایی و اعلام نتیجه از مراجع ذیصلاح، چنانچه قصوری صورت گرفته باشد، برخورد قانونی انجام خواهد شد.

کد خبر 41389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha