یادگار ماندگار زنده یاد بهمنش، به موزه ورزش اهدا شد

سرویس کرمانشاه _ تنها صدای باقیمانده از غلامرضا تختی، متعلق به آرشیو زنده یاد عطا بهمنش گزارشگر ورزشی کرمانشاهی، به موزه ملی ورزش اهدا شد.

به گزارش کردپرس و به نقل از ایسنا، در آستانه ۱۷ دی سال روز درگذشت مرحوم تختی، علی اکبر محمدی بقا از پیشکسوتان عرصه رسانه و ورزش کشور طی دیدار با محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی المپیک، تنها صدای باقیمانده از مرحوم غلامرضا تختی را به نیابت از شادروان عطاء الله بهمنش به موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک اهدا کرد.

علی اکبر محمدی بقا در این باره گفت: بهمنش حدود یکسال قبل از فوتشان نوار ریل این صدا را به من داد و از من خواست در زمانی که موزه ملی ورزش سروسامان گرفت و امکان استفاده برای عموم مردم فراهم شد، صدای ماندگار مرحوم تختی را به موزه ملی ورزش اهدا کنم.

او در ادامه خاطر نشان کرد: در این مدت این صدا که به امانت در اختیارم بود در هیچ یک از برنامه های رادیو و تلویزیون و یا شبکه های اجتماعی استفاده نشده و امروز خوشحالم به وصیت استادم جامه عمل پوشاندم و امیدوارم با ایجاد شرایط لازم که آقای خسروی‌وفا ریاست کمیته ملی المپیک وعده آن را داده است، دوستداران جهان پهلوان تختی بتوانند صدای چند ثانیه‌ای تختی را که در المپیک ۱۹۶۴ توکیو از سوی استاد بهمنش ضبط شده بود را بشنوند.

کد خبر 41124

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha