ایران خودرو از ظرفیت قطعه سازان کرمانشاهی استفاده کند

سرویس کرمانشاه _ محمد رشیدی گفت: انتظار داریم تامین قطعاتِ کارخانه ایران‌خودرو صحنه از طریق شرکت‌ها و تولیدکنندگان بومی استان باشد.

به‌گزارش کردپرس؛ عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس هیئت مدیره گروه‌ صنعتی ایران‌خودرو کشور از بخش‌های مختلف تولید و مونتاژ کارخانه ایران خودرو صحنه بازدید کردند.

محمد رشیدی با بیان اینکه کارخانه ایران‌خودرو صحنه بر خلاف تصورها فاز توسعه‌ای نیست بلکه فاز تکمیلی است، گفت: این کارخانه از مصوبات سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری است که تولید ۱۰۰ هزار خودرو در سال را در چشم‌انداز خود دارد که تا‌کنون حدود ۵۰ هزار تولید خودرو محقق شده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به اینکه ۲۸ تولیدکننده قطعات خودرو در استان وجود دارد، تأکید کرد: انتظار داریم تامین قطعاتِ کارخانه بزرگ ایران‌خودرو از شرکت‌ها و تولیدکنندگان بومی استان باشد تا باعث ارزآوری و تولید ثروت برای استان شود زیرا محصولات با کیفیت این تولیدکنندگان باعث ارتقا کیفیت محصولات می‌شود.

دکتر رشیدی افزود: انتظار داریم که کارگاهِ پرس و اتاق رنگ در این کارخانه راه‌اندازی شود تا در فرایندِ تولید نقش اساسی داشته باشد و در مقابل نیز برای هزینه‌های حمل و نقل نیز صرفه اقتصادی داشته باشد.

رشیدی استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، دستاوردها و توانمندی‌های این شرکت‌ها را در حوزه طراحی و توسعه قوای محرکه ضروری دانست و گفت: توجه به صادرات قوای محرکه و خدمات فنی و مهندسی، توسعه مراکز دانش محور با مرکزیت شرکت تحقیقات موتور ایران خودرو و ارائه مشاوره دانشی می‌تواند نقش مهمی در ارتقا کیفیت خودروهای این شرکت داشته باشد.

در حاشیه این بازدید، ساختمان بهداری این شرکت بنام شهید مدافع حرم فریدون احمدی افتتاح و از خانواده این شهید والامقام تقدیر به عمل آمد.

کد خبر 40256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha