ساختمان اصلی دانشگاه فرهنگیان دوباره به چرخه آموزش برمی گردد

سرویس کرمانشاه _  بهمن امیری مقدم گفت: ساختمان اصلی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه پس از تایید شورای فنی و بهسازی، به چرخه آموزش عالی برگردانده می‌شود.

به گزارش کردپرس؛ استاندار کرمانشاه در چهارمین نشست کمیته استانی هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان استان کرمانشاه گفت: رهبر معظم انقلاب تاکید بسیار زیادی بر پیشرفت و تعالی دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور به عنوان یک مجموعه انسان ساز ، دارند و این نگاه با جدیت در استان دنبال می‌شود.

امیری مقدم در ادامه آموزش و پرورش را یک زیرساخت بسیار مهم توسعه‌ای در ایران توصیف کرد و گفت: در این میان دانشگاه فرهنگیان به عنوان مجموعه‌ای که به تربیت معلمان می‌پردازد از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

وی گفت: معیارهای انتخاب افرادی که در این دانشگاه پذیرفته می‌شوند بسیار مهم است زیرا امر مهم آموزش و تربیت نسل آینده به این عزیزان سپرده می شود.

مدیر ارشد استان تاکید کرد: دانشگاه فرهنگیان باید بستری برای جذب و تربیت انسان های سالم، صالح، خلاق، توانمند، بابرنامه، تلاشگر، باانگیزه باشد.

وی در ادامه سخنانش عنوان کرد: کرمانشاه از قدیم الایام قطب علمی و آموزشی غرب کشور بوده و هرگونه برنامه توسعه و بهسازی دانشگاه فرهنگیان با این چشم انداز، اجرایی شود.

امیری مقدم عنوان کرد: متأسفانه ساختمان اصلی دانشگاه فرهنگیان با وجود برخورداری از فضا و امکانات آموزشی و جانبی بسیار مناسب، به بهانه آسیب ناشی از زلزله، مدت هاست تعطیل شده است که این موضوع باید بررسی شود.

وی گفت: به زودی شورای فنی استان یک بازدید جامع از این دانشگاه انجام خواهد داد و در صورت نیاز هماهنگی های لازم برای بهسازی‌این مجموعه و فعال شدن دوباره آن به شکلی مناسب انجام می شود.

استاندار کرمانشاه با تاکید برضرورت تقویت نشاط و شادی در فضاهای آموزشی، گفت: این امکان فراهم شده‌ که دانش آموزان در قالب برنامه کرمانشاه گردی از امکان استفاده از تمامی مراکز تفریحی و گردشگری به شکل رایگان بهره مند شوند.

کد خبر 39928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha