معتادان متجاهر از سطح شهر کرمانشاه جمع‌آوری می‌شوند

سرویس کرمانشاه _ سرپرست فرمانداری شهرستان کرمانشاه گفت: معتادان متجاهر با همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط از سطح شهر کرمانشاه جمع‌آوری می‌شوند.

به گزارش کردپرس، ابراهیم رحیمی زنگنه در بازدید از کمپ ماده ۱۶ بهزیستی کرمانشاه و مجموعه اردوگاهی چشمه سفید اظهار کرد: این دو مجموعه برای نگهداری و درمان معتادان متجاهر دارای امکانات مناسب ولی ناکافی هستند.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه با بیان اینکه جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح شهر کرمانشاه خواست عموم مردم است بیان کرد: در سفر وزیر کشور به کرمانشاه موضوع جمع‌آوری معتادان متجاهر مطرح شد و پیرو دستور وزیر کشور، اقدامات لازم برای اجرای این برنامه در حال انجام است.

رحیمی زنگنه با اشاره به برآوردهای انجام شده در رابطه با تعداد معتادان متجاهر در سطح شهر کرمانشاه تأکید کرد: در بازدید امروز مشخص شد که با وجود امکانات مناسب در کمپ ماده ۱۶ بهزیستی، ظرفیت این مجتمع تکمیل است که با تجهیز یکی از سوله‌ها ظرفیت این مرکز افزایش می‌یابد.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه از اختصاص ۵ میلیارد ریال برای افزایش ظرفیت کمپ ماده ۱۶ بهزیستی کرمانشاه خبرداد و افزود: با اختصاص این مبلغ و تغییر کاربری و تجهیز یکی از سوله‌های این مجتمع امکان نگهداری تعداد بیشتری از معتادان در این کمپ وجود خواهد داشت.

رحیمی زنگنه با اشاره به مشکلات موجود در کمپ ماده ۱۶ بهزیستی کرمانشاه و مجموعه اردوگاهی چشمه سفید گفت: در بازدید امروز و گفتگو با مدیران این دو مجموعه بخشی از مشکلات موجود احصا شد که از طریق فرمانداری و در ارتباط با سایر دستگاه‌ها سعی در برطرف کردن آنها خواهیم داشت.

این مسئول از اختصاص ۴۰ میلیارد ریال بودجه برای فاضلاب مجموعه اردوگاهی چشمه سفید خبرداد و افزود: با مصوبه کمیته برنامه و بودجه فرمانداری کرمانشاه این مبلغ به این مجموعه اختصاص یافت و شهرداری نیز بقیه اعتبار لازم برای ساماندهی فاصلاب چشمه سفید را اختصاص خواهد داد.

رحیمی زنگنه با بیان اینکه جمع‌آوری متعادان متجاهر از سطح کرمانشاه بخش نخست کار است، بیان کرد: بازگشت این گروه به زندگی عادی یک فرآیند خواهد بود که از جمع‌آوری، درمان، مراقبت و حمایت تشکیل شده است و این فرآیند نیازمند هم‌افزایی چندین دستگاه اجرایی است.

کد خبر 36774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha