رونمایی از مستند «سَرپَتی‌ها» همزمان با سالروز فرمان مشروطه

سرویس کرمانشاه _ مستند پژوهشی، تاریخی "سَرپَتی‌ها" تازه‌ترین ساخته کیوان مهرگان پنجشنبه 13 مردا 1401 همزمان با سالروز صدور فرمان مشروطیت در مدرسه فیلمسازی هیلاج رونمایی می‌شود.

به گزارش کردپرس؛ این مستند با نگاهی تحلیلی به رویدادهای مشروطه در پی یافتن نقش کرمانشاه در تاریخ مشروطه ایران است.

نام فیلم از رمز آخرین عملیات مشروطه‌خواهان در کرمانشاه برداشته شده که منجر به شهادت یارمحمد خان کرمانشاهی شده و در زبان کردی به معنای" سر برهنه" است.

پژوهش این فیلم در سال 1400 آغاز و فیلمبرداری آن از اوایل سال 1401 در کرمانشاه و تهران انجام شد. در این فیلم با زمینه شکل‌گیری انقلاب مشروطه در کرمانشاه، نقش ایلات و علت فراموش شدن نقش کرمانشاه درتاریخ تحولات انقلاب مشروطه آشنا می‌شویم.

حاتم قادری، سعیدلیلاز، فیاض زاهد، ابراهیم توفیق، محمد علی سلطانی، اردشیر کشاورز، روح الله بهرامی، علیرضا گودرزی، محمدحسین شیریان، اردشیر پشنگ و هرمز بیگلری از جمله کسانی هستند که در این فیلم حضور دارند.

کیوان مهرگان این فیلم را تهیه، نوشته و کارگردانی کرده است. بهروز داوری با تدوین فیلم با این مستند ساز همراهی کرده است. مهدی قنبری جاوید تصویربردار فیلم و سید مهدی موسوی فرد صدابردار این مستنداست.

الهام لرستانی هم برنامه ریز این مستند بوده است. این مستند با حمایت گروهی از کرمانشاهیان مقیم تهران تولید شده است.

مدرسه فیلمسازی هیلاج با هدف تشویق هنرجویان این مدرسه میزبان نخستین نمایش این مستند در ساعت 17 روز 13 مرداد 1401 است. کیوان مهرگان فارغ التحصیل مدرسه سینمایی هیلاج است.

مدرسه فیلمسازی هیلاج در خیابان ایرانشهر کوچه سمندریان( مهاجر سابق) پلاک ۲۲ واقع شده است.

کد خبر 36444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha