رفع تصرف بخشی از اراضی حاشیه سد مهاباد انجام گرفت

سرویس آذربایجان غربی- به دستور دادستان عمومی و انقلاب مهاباد، عملیات آزادسازی حریم و تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز بخشی از اراضی حاشیه سد این شهرستان آغاز شد.

به گزارش کردپرس، مهراب پوراکبر دادستان مهاباد در این باره به سیمای مرکز مهاباد گفت: آزادسازی اراضی ملی به عنوان یکی از مطالبات مردم توسط مراجع قضایی و با استعلام از ادارات مختلف از مدتی قبل پیگیری و امروز عملیات اجرایی ۱۰ مورد از آن اجرا شد.

او با تاکید بر اینکه این روند آزادسازی ادامه خواهد داشت، ادامه داد: پدیده ساخت و ساز غیرمجاز به عنوان مهم ترین عوامل تخریب محیط زیست و دست اندازی بر عرصه های طبیعی با برخورد جدی دستگاه قضا همراه خواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مهاباد با بیان اینکه تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه سد مشهود است، گفت: اراضی ملی، منابع طبیعی و بستر رودخانه‌ها متعلق به عموم مردم بوده و عزم دستگاه قضایی هم در این راستا برای برخورد با متخلفان جدی است.

خبرگزاری کردپرس، با گزارش ویژه زمین خواری حاشیه سد مهاباد؛ آری یا خیر؟/ پدر محیط زیست چه رازی را فاش کرد؟ و چندین گزارش دیگر استارت این موضوع را در مهاباد شروع کرده و پای سازمان بازرسی را به موضوع باز کرد. اما متاسفانه در برنامه رفع تصرفات حاشیه سد در این بازدید خبرنگاران حضور نداشتند و تنها خبرنگار سیمای مرکز مهاباد در محل حاضر بود! در حالیکه خبرگزاری کردپرس از مدت ها پیش پیگیر این قضیه بوده و به صورت ویژه به این موضوع ورود کرده است.

گفتنی است؛ در خصوص اراضی تصرف شده حاشیه سد مهاباد، امور آب مهاباد گفته بود: «این اراضی ملک شخصی هستند»، مدیر عامل شرکت آب منطقه ایی بیان کرده بود: «جز منابع طبیعی هستند». فرماندار سابق مهاباد هم معتقد بود: «زمین خواری است».

در کردپرس بیشتر بخوانید؛

بالاخره زمین خواری در اراضی حاشیه سد مهاباد تایید شد!

ورود سازمان بازرسی به اراضی تصرف شده حاشیه سد مهاباد

جلسه مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز مهاباد بدون حضور خبرنگاران/شاید کارگروه حرف تازه ایی ندارد!

کد خبر 33070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha