راه‌یابی یک اثر نمایشی از کرمانشاه به جشنواره بین‌المللی «مبارک»

سرویس کرمانشاه _ اثر نمایشی تنهایی دنیا نوشته «رحمت غلامی» مربی امورفرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه به جشنواره بین‌المللی «مبارک» راه یافت.

به گزارش خبرنگار کردپرس هفت عنوان از نمایش‌نامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش‌های کودک، نوجوان و خردسال هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران‌- مبارک راه پیدا کرد.
شش نمایش‌نامه از تولیدات کانون در بخش کودک و نوجوان و یک نمایش‌نامه نیز در بخش خردسال، در مرحله پایانی جشنواره نمایش عروسکی «مبارک» به رقابت می‌پردازند.
هیأت ‌انتخاب متشکل از شادی پورمهدی، ماندانا کریمی و حسین فدایی‌حسین در بخش نمایش‌های صحنه‌ای «ویژه مخاطب کودک و نوجوان» پس از ارزیابی ۹۷ نمایش‌نامه و طرح متقاضی حضور در این بخش و بررسی طراحی عروسک‌ها و ایده‌های اجرایی، شش اثر از تولیدات کانون را برای مرحله ارزیابی اجرایی معرفی کردند.
بر همین اساس،«تنهایی دنیا» به نویسندگی و کارگردانی «رحمت غلامی»، مربی فرهنگی مرکز شماره ۲ کانون پرورش فکری شهر کرمانشاه نیز به عنوان یکی از عنوان‌های این شش نمایش معرفی و به مرحله ارزیابی اجرایی هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی «مبارک» راه یافته است.
یادآوری می‌شود گروه‌های پذیرفته شده در این مرحله تا ۱۰ آذر سال جاری برای تولید و آماده‌سازی اثر خود فرصت خواهند داشت.
هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران-مبارک اسفند سال ۱۳۹۹ در تهران برگزار خواهد شد.
رحمت غلامی، متولد 1369 نمایشنامه نویس، شاعر و نویسنده و از او تاکنون دو مجموعه شعر با نام های:فاطمه خوشبخت (1397) دوست داشتنت اتفاق است می‌افتد.(1398) منتشر شده است.
گفتنی است مجموعه ی فراشعر «فاطمه خوشبخت» از همین نویسنده به عنوان کتاب سال کرمانشاه (سال ۹۶) در جشنواره ی ادبی احمد عزیزی معرفی شد. غلامی حضوری فعال در جشنواره های قصه گویی کانون پرورش فکری دارد و در مسابقات مختلف رتبه هایی نیز کسب کرده است.

کد خبر 318117

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha