تقدیر شورای روحانیت و افتاء اهل سنت از رئیس دادگستری کرمانشاه

سرویس کرمانشاه _ شورای روحانیت و افتاء اهل سنت از خدمات رئیس کل دادگستری کرمانشاه به خاطر تلاش برای تحقق صلح و سازش و اجرای عدالت تقدیر کرد.

به گزارش کردپرس؛ در این نشست ماموستا عبدالرحمان مرادی امام جمعه اهل سنت در مرکز استان گفت: هم اکنون بالاترین ضریب همدلی و اتحاد میان اهل سنت و شیعه در کرمانشاه وجود دارد و این به دلیل پذیرش مشترکات و احترام به این اشتراکات و نیز دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی است.

وی نقش شورای افتاء را در حل مشکلات مردم و حضور در میادین مختلف ملی و مذهبی با تأکید و تکیه بر ارزشهای اسلامی را از امور برجسته فعالیت ها دانست و افزود: یکی دیگر از اصول اساسی ما مبارزه با افراط گرایی دینی و اسلامی است که با تکیه بر ارزش های اسلامی و تأکید بر تعادل در اقدامات با آن مقابله جدی داریم.

در ادامه ماموستا اسامه مرادی از دیگر فتاوی اهل سنت با تقدیر از همراهی و همکاری رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: نقش ایشان در حل اختلافات خصوصا در حل موضوعات پیش آمده میان اهل سنت و اهل حق قابل تقدیر است.

منوچهر صادقی از قضات محاکم تجدید نظر و نیز عضو شورای افتاء اهل سنت و امام جمعه بخش ریجاب با اشاره به برخی از وظایف این شورا، کمک به مقوله صلح و سازش را از اولویت های این شورا بر شمرد و ادامه داد در بحث مسائل خانوادگی خصوصا در موارد مربوط به اهل سنت خواهان همکاری بیشتر هستیم و از شعب خانواده و تجدید نظر استان می خواهیم در این خصوص نظر شورای افتاء را جویا شوند چرا که مرجع جواب دهنده به مسائل فقهی اهل سنت در امور خانواده همین شورا است.

در ادامه توسلی زاده با ابراز خرسندی از همکاری خوب دستگاه قضائی با جامعه اهل تسنن به خصوص شورای روحانیت و افتاء اهل سنت بر نقش ارزنده ایشان در حل مشکلات بین مردم تاکید کرد و گفت: رضایت و خشنودی ما این است مسائل و مشکلاتت مردم در دادگستری مطرح نشوند و خود مردم با استفاده از ظرفیت بزرگان خصوصا روحانیت مشکلات خود را مدیریت و حل نمایند.

وی تاکید کرد: از همکاری با تمام مجموعه ها که می توانند و خواهان برقراری رابطه خوب بین مردم هستند استقبال می کنیم. چرا که معتقدیم مردم نیازمند رابطه خوب هستند و بیش از هر زمانی ضرورت وحدت و همدلی خصوصا میان برادران اهل تسنن و تشیع احساس می شود.

رئیس کل دادگستری استان راه حل اصلی در اختلافات حتی در پرونده های قتل را مصالحه دانست و گفت: بارها تاکید کرده ایم که صدور رأی نمی تواند اختلافات را حل کند. بنابراین انتظار ما از روحانیت اهل تسنن خصوصا شورای افتا این است در کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری ما را کمک و همراهی کنند.

در ادامه مقرر شد یک شعبه شورای حل اختلاف با مدیریت ماموستا صادقی و عضویت شورای افتا در مسجد شافعی برای حل مشکلات مردم افتتاح شود.

در پایان این مراسم اعضای شورای افتاء اهل سنت با اهدا لوح سپاس به رئیس کل دادگستری استان از زحمات ایشان در برقراری صلح و سازش و اجرای عدالت تقدیر کردند.

کد خبر 31808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha