تاکید امیر عبداللهیان بر بازگشایی مرزهای زمینی ایران و آذربایجان

سرویس ایران- حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و «جیحون بایرام‌اف»وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در خصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور و تحولات منطقه‌ای به‌ صورت تلفنی گفتگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش کرد پرس به نقل از وزارت خارجه، وزیر امور خارجه در این گفتگو ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر به همتای آذربایجانی خود، به تداوم تبادل هیات های عالیرتبه میان دو کشور که موجب پیشبرد و توسعه روابط شده است، اشاره و ابراز امیدواری کرد: نتایج حاصله از کمیسیون مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و سایر توافقات دو کشور هرچه سریع تر اجرایی شود.

امیرعبداللهیان با توجه کنترل شیوع کرونا در هر دو کشور، بر بازگشایی مرزهای زمینی ایران و جمهوری آذربایجان تاکید کرد .

وزیر امور خارجه به جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و بویژه مسجد الاقصی اشاره و ابراز امیدواری کرد با توجه به ریاست دوره ای جمهوری آذربایجان در جنبش عدم تعهد، این کشور بتواند از ظرفیت های خود در جایگاه ریاست بر این جنبش استفاده کرده و در توقف خونریزی و نقض حقوق فلسطینیان نقش موثری ایفا کند .

جیحون بایرام‌اف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک متقابل و پیشاپیش عید سعید فطر به همتای ایرانی خود، از روند توسعه همکاری‌های فیمابین ابراز خرسندی کرد.

وی اظهار کرد: جمهوری آذربایجان از حضور و فعالیت شرکت های ایرانی در بازسازی مناطق آزاد شده این کشور استقبال می کند و امیدوار است با تصمیم مناسب ستاد کرونای جمهوری آذربایجان، مرزهای زمینی این کشور به زودی باز شود.

جیحون بایرام‌اف ضمن تاکید بر حمایت مشترک کشورهای اسلامی از حقوق خواهران و برادران فلسطینی اعلام کرد این کشور آمادگی دارد پیشنهادهای واصله در خصوص موضوع فلسطین و حمایت حقوق مردم این کشور را در جنش عدم تعهد دریافت، پیگیری و حمایت نماید.

طرفین در این گفتگو برخی موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

کد خبر 31560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha