سرعت غیرمجاز رتبه نخست تخلفات جاده ای آذربایجان غربی در نوروز

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از افزایش ۱۲.۴۸ جابجایی مسافر نوروزی ۱۴۰۱ توسط ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت: سرعت غیرمجاز رتبه نخست تخلفات جاده ای بوده است.

به گزارش کردپرس، از راهداری؛ ارسلان شکری با اعلام این خبر گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی یعنی ۲۵ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ تا پایان روز یکم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ مجموعا ۶۰۴۷۳ مسافر در استان طی ۸۷۸۲ تعداد سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جابجا شدند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۲.۴۸ درصد رشد را در تعداد مسافر و ۵.۵۶ درصد کاهش را در تعداد سفر نشان می دهد.

او افزود : در این مدت ۵۹۶ ناوگان عمومی نسبت به جابجایی مسافرین برون مرزی اقدام کردند و این در حالی است که در مدت زمان مشابه سال گذشته به دلیل محدودیت های کرونایی تردد از مرزهای استان ممنوع بود.

شکری ادامه داد : از ابتدای اجرای طرح نوروزی ۲۰۶ ناوگان حمل و نقل مسافر دربستی در استان مسافرین نوروزی را جابجا کردند که این تعداد در مدت مشابه سال قبل ۶۵ ناوگان حمل و نقل مسافر دربستی بوده و شاهد رشد چشمگیر ۲۱۶.۹۲ درصدی در این مورد بوده ایم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار کرد: در طول اجرای طرح نوروزی تا پایان یکم فروردین ماه سال جاری، بیشترین افزایش تعداد مسافر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در روز ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۰ با ۳۵.۶۴ درصد رشد بوده و بیشترین رشد تعداد سفر انجام شده نیز در همین روز با ۱۰.۷۸ درصد انجام گرفته است.

او بیان کرد: براساس آمار ثبت شده توسط سامانه های هوشمند مرکز مدیریت راهها از مجموع ترددهای جاده ای استان بالغ بر ۱۲.۵۰ درصد متخلف بوده که سرعت غیرمجاز رتبه نخست را داراست.

شکری با بیان اینکه ساعت ۱۲-۱۳ زمان اوج تردد در محورهای ارتباطی استان طی اجرای طرح نوروز ۱۴۰۱ است، اضافه کرد: از مجموع ترددهای انجام شده ۲ میلیون و ۸۹۹ هزار تردد مربوط به خودروی سواری و وانت بار و مابقی نیز مربوط به ناوگان عمومی مسافر و بار است.

به گفته مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی؛ ۵۴۷ هزار تردد در مبادی ورودی و خروجی استان ثبت شده است که محورهای میاندوآب-ملکان، سقز-بوکان و شهید کلانتری بیشترین ترددهای ناوگان ورودی و خروجی از استان را به خود اختصاص دادند.

کد خبر 29509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha