هزار و ۶۷۰ شعبه در کرمانشاە آماده اخذ رای در انتخابات ریاست جمهوری

سرویس کرمانشاه _ رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: در انتخابات ریاست جمهوری، یک‌هزار و ۶۷۰ شعبه اخذ رأی و بیش از ۳۲ هزار نفر اعضای هیأت اجرایی آماده دریافت آرای مردم استان هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه، علی شعبانی رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه امروز شنبه ۱۹ خردادماه، در جلسه ستاد انتخابات استان که با حضور استاندار، فرمانداران و هیأت نظارت در سالن شهدای دولت برگزار شد در خصوص اقدامات تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در استان، اظهار کرد: بعد از شهادت آیت‌الله رئیسی، بلافاصله مقدمات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری انجام شد.

وی ادامه داد: به تبع کشور در استان کرمانشاه نیز با دستور استاندار، ستاد انتخابات استان در اولین فرصت شکل گرفت و اعضای آن احکام را دریافت کرده و کار ستاد انتخابات شروع شد.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه به مشخص شدن و شکل‌گیری هیأت‌های اجرایی در شهرستان‌ها و بخش‌های مستقل اشاره کرد و افزود: تا امروز مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات کاملا انجام شده و یک‌هزار و ۶۷۰ شعبه اخذ رأی و بیش از ۳۲ هزار نفر اعضای هیأت اجرایی آمادگی دریافت آرای مردم استان را خواهند داشت.

وی در خصوص تفاوت انتخابات ریاست جمهوری با انتخابات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تفاوت‌هایی بین انتخاباتی ریاست‌جمهوری با انتخابات مجلس شورای اسلامی وجود دارد، ولی با شاکله اصلی کار براساس انتخابات مجلس پیش خواهد رفت و آمادگی برگزاری انتخابات را داریم.

شعبانی ادامه داد: تفاوت مهم که این رأی‌گیری خواهد داشت در این است که برخلاف انتخابات مجلس شورای اسلامی که مردم می‌توانستند با ۵ مدرک رأی دهند، در این انتخابات فقط با شناسنامه یا کارت ملی امکان رأی دادن برایشان فراهم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در خصوص الکترونیکی بودن یا دستی بودن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مطرح کحرد: ما آمادگی لازم را برای برگزاری هر دو نوع برگزاری انتخابات را داریم و سخت‌افزار لازم برای اجرای التکرونیکی رأی‌گیری در شهر کرمانشاه آماده است و نیازمند تأیید شورای نگهبان است که در صورت تأیید شورای نگهبان الکترونیکی برگزار خواهد شد، در غیر این صورت به صورت دستی انتخابات برگزار خواهد شد.

وی در خصوص تغییرات احتمالی در تعداد شعب اخذ رأی، گفت: طبق امکان‌سنجی و آمایشی انجام دادیم در انتخابات مجلس شورای اسلامی برای بالا رفتن مشارکت، حداکثر امکان را به کار گرفتیم و فضایی که ممکن بود شعب اخذ رأی داشته باشیم، همان امکان را هم برای انتخابات ریاست جمهوری خواهیم داشت و داریم بررسی می‌کنیم که اگر شعبی باشد که نیاز به جابه جایی داشته باشد انجام می‌دهیم ولی تا امروز همان یک‌هزار و ۶۷۰ شعبه مصوب شده برای انجام رأی گیری به کارگیری شود.

کد خبر 2771451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha