قصرشیرین می‌تواند بسترساز شکل‌گیری یک منطقه آزاد ممتاز باشد

سرویس کرمانشاه _ استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه منطقه آزاد قصرشیرین باید متناسب با ظرفیت های متنوع و چندگانه آن در برنامه های کلان کشور دیده شود؛ خاطرنشان کرد: امیدوارم توجه به این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ترکیبی و چندگانه، شاهد شکل‌گیری یک منطقه آزاد ممتاز و ویژه در قصرشیرین باشیم.

به گزارش کردپرس؛ محمدطیب صحرایی روز شنبه ۲۵ فروردین ماه در نشست معارفه مدیرعامل منطقه آزاد قصرشیرین که با حضور حجت الله عبدالمالکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی کشور و مدیران دستگاه‌های مختلف برگزار شد؛ عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های بسیار خوب استان کرمانشاه، تلاقی مجموعه بسیار گرانبهایی از ظرفیت‌های مختلف در مرزهای غربی کشور است.

وی ادامه داد: قصرشیرین هر ساله میزبان یک ظرفیت‌ فرهنگی، فکری و اعتقادی به نام جریان تمدنی اربعین است و ظرفیت منطقه آزاد هم می‌تواند یک گشایش بسیار خوب دیگری برای این منطقه باشد.

استاندار کرمانشاه بر پیگیری‌های برنامه ها و مسائل مرتبط با منطقه آزاد تجاری قصرشیرین را از اولویت‌های استان دانست و گفت: برنامه‌ها و طرح های مرتبط با منطقه آزاد باید به شکلی عالمانه و صبورانه دنبال شود.

وی بر ضرورت پرهیز از هرگونه فرصت سوزی، عنوان کرد: باید از فرصت منطقه آزاد برای ایجاد اشتغال و تولید مولد برای مردم عزیز استان کرمانشاه به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

صحرایی در ادامه سخنانش گفت: کارها و فعالیت های صورت گرفته در منطقه آزاد قصرشیرین در مقایسه با دیگر مناطق آزاد تازه تاسیس بسیار خوب بوده است و این موضوع، مقدمه بسیار خوبی برای انجام حرکت های بعدی خواهد بود.

وی با تقدیر از تلاش‌های بسیار چشمگیر دکتر نادری در دوران فعالیت خویش به عنوان مدیر اجرایی منطقه آزاد عنوان کرد: امیدوارم در ادامه هم بتوانیم از ظرفیت حضور ایشان در منطقه آزاد قصرشیرین استفاده کنیم.

مدیر ارشد استان با ابراز خرسندی از معرفی مدیرعامل منطقه آزاد قصرشیرین، عنوان کرد: آقای محمودیان را از سال‌ها قبل به عنوان فردی بسیار با انگیزه و پرتلاش می شناسم و خوشحالم که شاهد بازگشت یکی از سرمایه‌های انسانی استان هستیم‌.

وی از تلاش‌های دکتر عبدالمالکی دبیر شورای مناطق آزاد کشور برای مشخص شدن ترکیب هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قصرشیرین قدردانی کرد و گفت: امیدواریم با کمک‌های آقای عبدالمالکی روند پیگیری برنامه‌ها و طرح های مرتبط با منطقه آزاد قصرشیرین با زمان بندی مناسبی به خوبی پیش برود.

در پایان این نشست با تقدیر از زحمات دکتر نادر نادری مدیر اجرایی پیشین منطقه آزاد قصرشیرین، دکتر یعقوب محمودیان به عنوان مدیرعامل این مجموعه معرفی شد.

همچنین الله رضا مرادی گروسی به عنوان عضو هیات مدیره منطقه آزاد قصرشیرین معرفی شد.

کد خبر 2769305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha