عباس غزالی: نام استاد «جمشید عندلیبی» برای همیشه با صدا، سوزِ نی و آوازش جاودان خواهد ماند

«عباس غزالی» شخصیت فعال فرهنگی اقلیم کُردستان عراق، درباره زنده یاد استاد «جمشید عندلیبی» نوازنده برجسته نی بیان کرد: نام استاد «جمشید عندلیبی» برای همیشه با صدا، سوزِ نی و آوازش جاودان خواهد ماند.

به گزارش کرد پرس، «عباس غزالی میرخان» شخصیت فعال فرهنگی، عضو برجسته و مشاور فرهنگی، هنری حزب دمکرات کُردستان عراق و از نمایندگان پیشین پارلمان اقلیم کُردستان، در پیامی به مناسبت درگذشت زنده یاد استاد «جمشید عندلیبی» نوازنده پیشگام ساز نی، آهنگساز و پیشکسوت موسیقی، درباره این موسیقیدان مطرح، نوشته است: خبر درگذشت استاد «جمشید عندلیبی» موسیقی کُردستان و ایران را عزادار کرد.

این خبر تلخ، ما را به ٥٤ سال قبل برگرداند؛ زمانی که «جمشید عندلیبی» در سن ١٢ سالگی نخستین تمرین موسیقی را نزد استاد «حسن کامکار» فراگرفت و بعدها بیش از نیم قرن، تأثیرش بر موسیقی کُردی و سنتی ایران به خوبی آشکار و عیان است.

در این لحظه غم انگیز، ضمن ارج نهادن به خدمات ارزشمند این هنرمند ارزنده به هنر و بخصوص به موسیقی کُردی؛ این درگذشت نابهنگام، ضایعه ای بزرگ برای هنر موسیقی قلمداد می شود و به مناسبت این غم جانکاه، به خانواده هنرمند و هنرپرور عندلیبی، دوستان، همکاران و همه علاقمندان به موسیقی و هنر تسلیت می گوییم و مطمئن هستیم یاد و نام استاد «جمشید عندلیبی» برای همیشه با صدا، سوزِ نی و آوازش جاودان خواهد ماند.

عباس غزالی میرخان – اربیل -۰۶/۰۴/۲۰۲۴

کد خبر 2767858

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha