تلفات حوادث جاده ای در محورهای روستایی کرمانشاه 72 درصد کاهش یافت

سرویس کرمانشاه _ سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: با برگزاری کلاس های آموزشی و اقدامات بازدارنده‌ در ۹ ماهه سال‌جاری شاهد کاهش ۷۱ درصدی تلفات حوادث جاده ای در محورهای روستایی هستیم.

به گزارش کردپرس؛ شهرام کهریزی در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان کرمانشاه که با حضور استاندار کرمانشاه برگزار شد؛ گفت: طی آمار و اطلاعات ۹ ماهه سال‌جاری تلفات حوادث رانندگی در محورهای روستایی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۱ درصد کاهش یافته است. 

وی گفت: در ۹ ماهه سال‌جاری در محورهای روستایی ایمنی محورهای روستایی و کاربران روستایی یک مسئله بسیار جدی محسوب می‌شود، زیرا تعداد زیادی از تلفات در محورهای روستایی اتفاق می‌افتد.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه عنوان کرد: با برگزاری کلاس ها و کارگاه‌های آموزشی و ایمن سازی جاده های روستایی برای راکبین موتورسیکلت و راکبین ادوات کشاورزی در روستاهای شهرستان ها با حضور کارشناسان اداره ایمنی و ترافیک و پلیس راه گام های موثر و خوبی در کاهش تلفات جاده ای در محورهای روستایی برداشته شده است.

کهریزی افزود: در ۹ ماهه سال‌جاری تلفات جاده‌ای در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه نسبت سال گذشته در همین بازده زمانی ۹ درصد کاهش یافته است.

وی در ادامه درباره رفع نقاط پرحادثه در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه گفت: در سال ۱۴۰۱ نقاط پرحادثه مصوب ۱۹ نقطه بوده است که در سال‌جاری ۱۰ نقطه پرحادثه ایمن سازی شده و ۹ نقطه پرحادثه در حال انجام که برای تسریع در انجام نیاز به ابلاغ بودجه استانی است.

 شهرام کهریزی در پایان افزود: برنامه ریزی های لازم برای ساماندهی تردد و حجم ترافیک عبوری در روز انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۱ اسفند ماه سال‌جاری انجام شده است.

کد خبر 2767246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha