برف و باران برخی استان های کشور را در بر می گیرد/دمای هوا افزایش می یابد

مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در خصوص آخرین وضعیت بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور اطلاعیه ای را صادر کرد  که بر اساس آن روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۱۷ و ۱۸ بهمن ماه) وزش باد گرم جنوبی در استان های ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد. تا پایان هفته روند افزایش نسبی دما در غالب مناطق کشور پیش بینی می شود.

به گزارش کرد پرس، سه شنبه (۱۷ بهمن ماه) در برخی نقاط استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان شرقی و جنوب آذربایجان غربی بارش برف و باران و در برخی نقاط استان های زنجان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

بر اساس این اطلاعیه روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۱۷ و ۱۸ بهمن ماه) وزش باد گرم جنوبی در استان های ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد همچنین تا پایان هفته روند افزایش نسبی دما در غالب مناطق کشور پیش بینی می شود. سه شنبه نیز در نیمه شمالی و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و در برخی نقاط با گردوخاک همراه خواهد بود. همچنین طی ۲ روز آینده خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش بینی می شود.

اطلاعیه مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا نشان می دهد در روزهای چهارشنبه تا شنبه هفته آینده (۱۹ و۲۱ بهمن ماه) پدیده بارشی در کشور نخواهیم داشت.

بر اساس این گزارش آسمان تهران روز چهارشنبه (۱۸ بهمن ماه) کمی ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۱۹ بهمن ماه) صاف، گاهی وزش باد، به تدریج غبار محلی با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

همچنین طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه دمای ۹- درجه سانتیگراد سردترین و بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ درجه سانتیگراد گرم ترین مراکز استان کشور گزارش شده است.

کد خبر 2766660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha