ورود بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر به عراق / اقدامات انتظامی در مرزهای ششگانه مثبت بوده است

سرویس ایلام - تاکنون نزدیک به 2 میلیون و 500 هزار زائر از مرزها خارج شده اند که بیش از یک میلیون نفر از این تعداد مربوط به مرز مهران است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، سردار احمدرضا رادان عنوان کرد: میزان ایستایی مردم در مرزهای به کمترین زمان ممکن خود رسیده که از زائران عزیز تقاضا داریم سفر خود به عتبات عالیات را مدیریت کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت همه مرزهای کشور برای اربعین استفاده شود،تصریح کرد: امسال رسانه ها نقش مهمی در توزیع سفر زائران حسینی ایفا کردند.

وی با اشاره به اینکه برابر ثبت نام های صورت گرفته زائران در سامانه سماح، پیش بینی می شود طی فردا و پس فردا حجم بالایی از زائران عازم سفر زیارتی اربعین شوند، گفت: از همه زائران به خصوص کسانی که دارای خودروی شخصی هستند، تقاضا داریم در حین عزیمت و خصوصا در برگشت حتما چند ساعت استراحت کنند سپس به سوی مقصد حرکت کنند.

وی اضافه کرد: هم اکنون تردد زائران در گیت ها در کمترین زمان ممکن انجام می شود و طرف عراقی نیز نهایت همکاری را با کشورمان در این زمینه انجام می دهد.

سردار رادان با بیان اینکه پیش بینی می شود طی سه روز آینده شاهد حجم زیادی از زائران در مرزهای کشور به خصوص در مرز مهران باشیم، تصریح کرد: نیروهای انتظامی در رده های مختلف برای این روزهای شلوغ در آمادگی کامل به سر می برند.

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه همه رده های انتظامی و مرزبانی آماده ارائه خدمات به زائران می باشند، اظهار کرد: گشت های پلیس به طور مستمر در سطح شهر مهران به خصوص پارکینگ ها برای برقراری امنیت فعال هستند و هیچ گونه جای نگرانی برای زائران وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه امسال کشور عراق نهایت همکاری را با ما در بحث تردد داشته است، اظهار کرد: امسال همه ارگان ها و دولت محترم از لحاظ آماده سازی زیر ساخت پای کار بودند و خوشبختانه اقدامات انتظامی هم در مرز های کشور مثبت و مناسب بوده است.

کد خبر 2760231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha