گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و چین

در گفتگوی تلفنی وزرای امور  خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین، آخرین تحولات مناسبات دوجانبه و مباحث بین المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

به گزارش کرد پرس به نقل از وزارت خارجه، حسین  امیرعبداللهیان در این گفتگوی تلفنی، ضمن تبریک به مناسبت انتصاب مجدد وانگ ایی به عنوان وزیر امور خارجه چین، مناسبات دو کشور را مثبت و رو به جلو ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به پیشرفت های خوب حاصل شده در راستای اجرای توافقات روسای جمهور دو کشور، پیشبرد برنامه جامع همکاری ۲۵ ساله را در مسیر درست ارزیابی و مورد تاکید قرار داد.

وانگ ایی وزیر خارجه چین نیز ضمن ارائه ارزیابی مثبت  از مناسبات راهبردی دو کشور، در این گفتگو  دیدگاه کشورش در خصوص نشست سران بریکس در آفریقای جنوبی و موضوعات مرتبط با گسترش اعضا را  مورد  اشاره قرار داد .

وی همچنین در خصوص ابتکار کمربند راه نیز طرف ایرانی  را  یک عضو مهم در این ابتکار دانست و حضور جمهوری اسلامی ایران در نشست آتی کمربند راه را مهم خواند.

وزیر امور خارجه چین از سفر  امیرعبداللهیان  به عربستان سعودی و پیشرفت روابط تهران و ریاض ابراز خرسندی کرد.

طرفین با ابلاغ سلام روسای  جمهور دو کشور به بکدیگر بر نقش مهم دیپلماسی سران تاکید کردند و برخی موضوعات بین المللی را مورد توجه و رایزنی قرار دادند.

کد خبر 2759733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha