روستای تاریخی پالنگان در مسیر ثبت جهانی است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان با اشاره به اینکه روستای هدف گردشگری پالنگان جزو هشت روستای مطرح شده در مسیر ثبت جهانی است، گفت: ثبت جهانی روستای تاریخی پالنگان مستلزم همکاری همه جانبه بخش دولتی و خصوصی و فعالان رسانه ای است.

به گزارش کرد پرس، منصور مهرزاد در نشست با فرماندار کامیاران ضمن تبریک انتصاب کیانوش ثقفی نیا به عنوان فرماندار کامیاران به معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان کامیاران در خصوص بافت و آثار تاریخی، جاذبه های گردشگری، رشته ها و تولیدات صنایع دستی و پتانسیل های توسعه در سه حوزه پرداخت.

وی افزود: شهرستان کامیاران به لحاظ برخورداری از پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی و دارا بودن توانایی بالقوه بالا، طبیعت بکر و زیبا و صنایع دستی منحصربه فرد یکی از مناطق مستعد در حوزه گردشگری استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، توسعه گردشگری این شهرستان و بهره گیری بیشتر از این ظرفیت ها را نیازمند برنامه ریزی جامع عنوان کرد و اظهار کرد: باید با مدیریت صحیح از این ظرفیت ها در راستای اجرای طرح های توسعه ای در حوزه های مختلف استفاده کرد.

مهرزاد با اشاره به اینکه روستای هدف گردشگری پالنگان جزو هشت روستای مطرح شده در مسیر ثبت جهانی است، ادامه داد: ثبت جهانی روستای تاریخی پالنگان مستلزم همکاری همه جانبه بخش دولتی و خصوصی و فعالان رسانه ای است.

وی یادآور شد: در این جلسه همچنین بر توسعه زیرساخت های گردشگری در کامیاران و به ویژه روستای هدف گردشگری پالنگان، ضرورت همکاری و مشارکت دستگاه های مرتبط در حفظ و احیای میراث فرهنگی، ایجاد بازارچه صنایع دستی برای فروش محصولات هنرمندان و ایجاد تاسیسات گردشگری برای رفاه حال گردشگران تاکید شد.

کد خبر 2758103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha